Informácie o serveri

R
Pripojiť sa na server

Čítať tému

 
Situace serveru
Morrison321
Citácia
Bony napsal:

Nevím, ale nepociťuji rozdíl. Mám 50FPS cca a laguje mi to stále stejně. Nejvíce když se přihlásím, že čekám i 15s než se mi objeví tabulka kde mám heslo.

No a ta synchronizace vozidel byla dříve lepší. Dříve skákaly návěsy na kamuon jen tomu co se to laglo a ted to skáče všem to je otřes. Jedu za někým a dokáže mě tak vylagovat, že to nemá chybu.


FPS nesúvisí s lagmi internetu, to sú 2 rozidelne veci. Buď máš slabý PC (nízke FPS) a seká sa ti to alebo máš slabý internet a laguje sa ti to (samozrejme iným spôsobom) - tu sa rieši ten internet. FPS lagy aj tak sú vždy na strane hráča. To práve zneužívajú niektorí blokeri že si privodzujú samy pokles FPS cez F5 atď.

Úprimne nemyslím si, že za to môže server. Pretože vždy to extrémne lagujelen na akciách a to si vysvetlujem tým, že z tých 60 hráčov čo tam je, má 20 pustených FB alebo YT a ďalších 20 /radioonline - ktoré tiež spôsobuje lagy. Potom nie je divu, že to pri velkom počte hráčov laguje. A práve vy môžte byť 1 z tých 40 a potom píšete že to laguje, pretože ak lagujete vy, vídiíte lagovať všetkých
Mikull
Ja jsem bez rozdilu, ale to bude mým internetem, který stojí za velký kulový :D
yaroush
ATome a nedělal jsi nějaké razantnější úpravy modu. Něco co se spouští často. Něco nového, co by hodně zatěžovalo a nebylo dost optimalizované? Třeba to není problem dat, internetu, routerů a kabelů. Dokážeš zjistit, jestli třeba v některých okamžicích nestíhá CPU?
ATomas
Prave ze mod byl optimalizovan oproti minule. Vsechny ty akce jako tachometr anticheat atp.. co se spoustely pro vsechny hrace ve stejnou dobu se tedka spousteji rozlozene. Pricemz kleska zatez CPU. Ovsem to je zmena kterou jsem udelal asi 5 dni dozadu.

Vyuziti CPU pri 300 lidech je 60% vyuziti RAM je konstattni na 25% A vyuztí connectivity je 2.5%

Kazdopadne nic lepsiho uz ani neexistuje. Proste se smirte s tim ze je problem nekde u vas. ja mam internet 2MB a jedu perfektne bez lagu. Neni potreba ani tak rychlej internet jako spis kvalitni.

Vim ze od 0.3z pridanim LagShot se zvedl ping zacoz muze ta nova verze. Vim ze novy client je i narocnejsi nez byli ty starsi clienti, proto nekteri hraci maji nizke fps.

Taky by bylo dobre si zapnout v nastaveni frame limiter. Sice na 25 snimku za vterinu se chvili zvyka ale hra je pak plynulejsi. A mozna by to mohlo odstranit i jine lagy.
yaroush
Nevím jak jsou na tom ostatní ale já mám net od O2, po kabelu. Je stabilní, rychlost dobrá. PC sestava proc. AMD A8-5600K, 8GB ram, grafika 1GB AMD7700. Hraju na plné rozlišení (1920x1080x32) plné detaily. A i při takto "ideálních" podmínkách se občas stane, že vlezu na server a trvá mi 2 sekundy než vyskočí dialog, než se provede akce po sebrání pickupu a podobně. Není to pravidlem. Taky se mi častěji stává, že se dostanu do SH bugu, což se mi snad nikdy nestalo doteď. Takových věcí je víc.

I já se svojí "nadupanou" mašinou pociťuju, že je někde něco špatně. Chápu, že hráči s pomalejším internetem co hrajou na NTB z toho musí bejt na prášky.

Taky by nebylo od věci zkusit pročistit PC (já ho udržuju v čistotě)
1) Odinstalovat kraviny co nejsou potřeba, smazat filmy a objemný data.
2) Projet CCleanerem
3) Vypnout VŠECHNY programy při startu PC(v CCleaneru), nechat jen antivirus a skype
4) Defragmentovat HDD !! velice důležité



Citácia
Taky by bylo dobre si zapnout v nastaveni frame limiter. Sice na 25 snimku za vterinu se chvili zvyka ale hra je pak plynulejsi. A mozna by to mohlo odstranit i jine lagy.

Jak mi tohle pomůže? Technicky nerozumím tomu, proč bych si měl tímhle sám způsobit zpomalení hry.
Mikull
A sa-mp team neplánuje nějak ten klient optimalizovat?
Respy
Citácia
ATomas napsal:

Prave ze mod byl optimalizovan oproti minule. Vsechny ty akce jako tachometr anticheat atp.. co se spoustely pro vsechny hrace ve stejnou dobu se tedka spousteji rozlozene. Pricemz kleska zatez CPU. Ovsem to je zmena kterou jsem udelal asi 5 dni dozadu.

Vyuziti CPU pri 300 lidech je 60% vyuziti RAM je konstattni na 25% A vyuztí connectivity je 2.5%

Kazdopadne nic lepsiho uz ani neexistuje. Proste se smirte s tim ze je problem nekde u vas. ja mam internet 2MB a jedu perfektne bez lagu. Neni potreba ani tak rychlej internet jako spis kvalitni.

Vim ze od 0.3z pridanim LagShot se zvedl ping zacoz muze ta nova verze. Vim ze novy client je i narocnejsi nez byli ty starsi clienti, proto nekteri hraci maji nizke fps.

Taky by bylo dobre si zapnout v nastaveni frame limiter. Sice na 25 snimku za vterinu se chvili zvyka ale hra je pak plynulejsi. A mozna by to mohlo odstranit i jine lagy.

Ja mám shit internet od Telekomu (download okolo 500-600kb/s)! ale ping na ostatných hrách mám 20-40 tu od 60 vyššie a laguje to tak mi nevrav, že je chyba u nás.
Comunista_CZ2
Respy nápodobně.... Někde se posral server od utoku muj nazor...
ATomas
Citácia
Jak mi tohle pomůže? Technicky nerozumím tomu, proč bych si měl tímhle sám způsobit zpomalení hry.

Ono tu hru nespomali ale naopak zrychli.
Citácia
Ja mám shit internet od Telekomu (download okolo 500-600kb/s)! ale ping na ostatných hrách mám 20-40 tu od 60 vyššie a laguje to tak mi nevrav, že je chyba u nás.

Jestli podle pingu rozhodujes o lagach tak se tady nemame o cem bavit. Proste vykonejsi stroj nez mam ja v cz-sk uz neexistuje, nic uz delat nejde.
ATomas
Citácia
SmouKy_ napsal:

Myslím že každý kdo byl v tom závodě to může potvrdit.
Zábava závodit ne ?

jestli sis toho vsiml tak ty checkpointy reagovali okamzite. To je proste jenom spatna synchronizace vozidel to nejsou lagy Smile
Fellaz
Citácia
ATomas napsal:

Citácia
SmouKy_ napsal:

Myslím že každý kdo byl v tom závodě to může potvrdit.
Zábava závodit ne ?

jestli sis toho vsiml tak ty checkpointy reagovali okamzite. To je proste jenom spatna synchronizace vozidel to nejsou lagy Smile

Tak nám vysvětli proč ta sychnronizace je najednou špatná.
Kdysi nebyla, proč z ničeho nic je špatná?
ATomas
Mozna je to tim LagComp modem kterej je narocnejsi v clientu.
Ale napadla me jeste jedna vec, Zkusim zredukovat logovani, mozna je prilis zapisu na disk a ten pak spomaluje cely stroj. Takze necham logovat jen ty nejnutnejsi veci. Dam vedet az nahodim tu verzi a pak mi reknete zda to nejak pomohlo...

I kdyz je pravda ze to logovani jsem nahodil nejak v listopadu 2013 ale nikdo mi zadny problemy nehlasil...
Upravil Zrušený účet dňa 11.09.2014 15:13
Ruda
Alespoň už se to snažíš řešit.
Synchronizace je totálně mrtvá tak nějak +- od vánoc jestli ti to nějak pomůže(což mě vede k doměnce že je na serveru moc vozidel, jak se rozdávali zadarmo.) Celkově po těch Vánocích to celé začlo být dost otřesné a po tom ddos utoku ještě horší.
ATomas
Autama to neni, protoze je vetsina schovana v garazis a tedy vytvoreno je +- porad stejne aut
Mia_
Podla Ti to laguje preto lebo furt zlepšuješ ****tiny a furt a furt je toho viac. Dačo spravíš a dačo sa do****.
img.tpx.cz/uploads/B8CD6ECB-9FCC-4F07-9342-55D4120C4048.png
TimG
Aspoň že tie lagy niesu len na mojej strane..
Skiper
Ak si niečo zmenil teraz. Tak bez úspechu.
Sipoxx
Ano lagy jsou ze strany serveru.
Když se občas podaří a jsem tu ve mezi třetí a pátou ráno všední (=školní) dny, tak je na serveru 15-50 lidí a je tu klid a žádný lagy, ovšem když pak přijdu mezi čtrnáctou a dvacátou-třetí hodinou tak se střídají pětivteřinové úseky buď lag nebo pohoda.
Bony
Citácia
ATomas napsal:

Autama to neni, protoze je vetsina schovana v garazis a tedy vytvoreno je +- porad stejne aut


To je taky problém, jelikož u firem je plno aut v garážích a tím ti lidi je vytahují = více aut a už se nemá co schovávat.

Admini jednou dali akce onehdá, kde bylo 3 pickupy na různý vůz, z každého vylezlo cca 20 aut a server měl takové lagy, že byly i prodlevy 15 sekund atp. Po smazání aut vše bylo OK. Takže by mohla být příčina ještě auty, jak tu již někdo zmiňuje. Nejlépe by bylo třeba odstranit několik vozidel, které se nevyužívají viz. ostrovy a někde v městech. Přeci každý už má skoro auto.
FleX_
Neviem ako vám ale mne to za posledné 2 dni laguje viac ako predtým Sad
Prejdite na fórum:
Anketa
Jakou webovou sekci prohlížíš nejraději?
Pravidla
5 Hlasov
5%
Nábory
9 Hlasov
10%
Žádosti o pUB
13 Hlasov
14%
Server (př. Návrhy, Ztráty)
14 Hlasov
15%
Žádosti o UnBan/Stížnosti na administrátory
40 Hlasov
43%
PC Poradna
4 Hlasov
4%
Ostatní (př. Inzeraty, Videa, Vizitky..)
7 Hlasov
8%
Len prihlásení môžu hlasovať.
Kto je online
· Hostí online: 25