login
SERVER STATUS & AKTUÁLNÍ NOVINKY
logoMód: Realná Země 8.1
Mapa: San Andreas
Hráči: 26
bulleteHistorie Super Pařby


 

 


Na začátku jsem první zmínku, že existuje nějaké SA-MP našel na internetu, kde byla mylná informace, kdy SA-MP je jen na originální hru. Tato mylná informace posunula moje začátky se SA-MP a Super Pařbou o půl roku.

Za půl roku jsem na to zapomněl a stáhl si SA-MP klienta 0.1b. Jenže tento první klient nefungoval, házel různé errory. Tak jsem si našel SA-MP 0.2.2 a poprvé jsem se připojil na anglický server, kde bylo 200 lidí. Pak jsem si dal zpátky 0.1ba najednou fungovala.

Na SA-MP verze 0.1b bylo celkem asi 200 serverů, z toho přibližně 20 českých a na každém bylo +- 20 hráčů online. Jednoho času jsem byl dokonce na všech českých 0.1b serverech administrátorem. Poprvé jsem se stal adminem na serveru, který patřil hráči jménem "Masak3r", později "NoRo". Byl to server na FREE pipni a byl jsem pro něho jako je teď pro mě Pixel s wlcackem. Staral jsem se o ten server, učil jsem se jak dostat lidi na server. Jednou jsem dokonce dostal RCON a přejmenoval jsem ten server na Super Pařba - tady je první zmínka v historii Super Pařby. Pipni jako vždy rušili FREE účty a tak server skončil. V té době jsem se snažil si udělat svůj server, měl jsem na PIPNI několik účtů, bylo na FREE servery několik návodů, ale spousta jich nebylo úplných nebo chybných. Jelikož pro začátečníka to bylo těžké, pomohl mi hráč "kropovez" z cheaterského klanu =KRO=, Mcheal a ještě jeden (ale nepamatuji si nick).Mezitím se objevil první nepřítel- hernipark.cz, hackovali mi server a v té době jsem se ještě neuměl bránit.

Pomocí MCheala jsem poznal For€stCZE, který dělal a ještě nyní dělá pawno a učí nováčky. Dříve jsem se pokoušel zabrousit do pawna, první co jsem udělal bylo ukládání aut na server, ale dělal jsem to špatně (limit aut byl 126, já jich uložil víc, pak padal server a já nevěděl čím to je). For€stCZE mě začal učit pawno. Dlouho jsem uvažoval, jak se můj mód bude jmenovat. Na 0.1b sem měl na serveru Reálný život 3 a 3.2 - měl ho každý. Tak jsem si řekl, že se bude jmenovat Reálná Země, zkr. RZE (dříve RZB - Reálná Země Beta).

Vývoj začal v říjnu roku 2008. Původně jsem měl v plánu se na módu učit pawno, a pak si udělat znova nový. Až v RZE 5 jsem pochopil více pawno a uměl jsem ho. Jednoduše jsem pochopil jeho základy, věci a zákony pawna. Potom jsem věděl, že umím pawno.

Také od RZE 5 jsem přestal mít kontakt s For€stCZE a taky jsem byl obviněn z kopírování maikerootown. Sice jsem si pár skriptů vzal, ale po nátlaku jsem je ihnKed smazal, a udělal si vlastní - lepší. Ještě dnes některé konzervy tvrdí, že RZE je zkopírované maikeroo (jejíž vývoj přestal být už 1-2 roky zpět).

V RZE 5 jsem potkal lidi kteří zůstaly dlouho, až dodnes. Hlavně Wojtu - v té době nejlepší administrátor na SuperPařbě. Bohužel, musel jsem ho vyhodit. Důvody nebudu uvádět.

Vystřídal jsem spoustu hostingů (CrazyHost, Xel, CPOR...), ale kradli mi tam Reálné Země a zveřejňovali je. Pak jsem si ustanovil, že budu mít vlastní VPS (Virtuální server = pronajímáte si část nějakého výkonného počítače). Poprvé jsem měl své VPS u Kerryho, (16.12.2009), a na konci jara přišlo floodování a VPSfree (hosting, u kterého bylo VPS) mi zakázal SA-MP aplikaci,že pomocí ní to floodujou a neměli žádný zájem mi pomoct. Tak jsem zkusil jiný hosting, na kterém jsem nevydržel opět ani celý 1 měsíc, opět floody.

V té době (prázdniny) byl server mimo provoz, neměli jsme kde hostovat. Hledal jsem servery a vyhledával spojení, kde moji hráči odešli a říct jim, že SP opět jede. Jeden server měl Kieranoo s RZE 7.3. Měl velký zájem o spojení a vývoji RZE 8, ale jakmile mi poslal svoje návrhy tak jsem je musel odmítnout. Přes 90% jeho návrhů bylo okoukáno odjinud.

Tak mi Jakub91111 z Války Gangů poradil www.skhosting.eu, kde jsme dodnes a floody tam byly jen zřídka. Když byly, tak to ihned začali řešit a vyřešili, s floody již nemáme problém. Od té doby co jsme začali být hratelnější začalo proti nám jít hodně lidí (vadilo jim, že máme hratelnější server než oni). Poslední dobou je od nich klid a pochopili, že máme právo mít hratelný server stejně jako oni.

Největší převrat byl s RZE8, samozřejmě taky velká rána pro konzervy kteří to neunesli a dodnes hrají na RZE 7.4. Na tom jsem se naučil, že nesmím dělat velké změny naráz, ale postupně. Potom se může stát toto.

Největší úspěch, dokonce větší než jsem čekal, bylo s RZE 8.1, kdy server byl tak napráskaný že sloty jsme museli zvyšovat na 3x. S rze 8.1 jsme se dostali na pozici nejhranějšího CZ/SK serveru. Držíme rekord 400 lidí. Nyní jsme museli přikoupit další CPU na VPS (2Ghz), jelikož mód je opravdu zátěžový, a při 160 lidech se to mnohokrát násobí. Také jsme optimalizovali anticheat a tachometr, aby jsme očistili server od lagů. Jsme rádi, že mnoho lidí přispívá koupením VIP účtu na provoz serveru, někteří i většími částkami. DĚKUJEME JIM.

Web se také rozvíjel. Převrat webu byl v únoru roku 2010, kdy jsme ho zprovoznili na novém systému. Největší rozvoj webu nastal od července roku 2010, kdy jsme dosahovali vyšší návštěvnosti.

Od února jsme se stěhovali:
www.superparba.mzf.cz
www.superparba.xel.cz
www.superparba.eu < zde momentálně jsme

Byli jsme na:
www.superparba.nazory.eu
www.superparba.nazory.cz
www.superparba.wbs.cz

Verze Reálné Země:

Reálná země 1 download.amx (580 KB) 

Reálná země 2 download.amx (659 KB) 

Reálná země 3 download.amx (697 KB) 

Reálná země 4 download.amx (701 KB) 


Reálná země 6
Reálná země 7
Reálná země 7.2
Reálná země 7.3
Reálná země 7.4
Reálná země 8
Reálná země 8.1 (hotová a dále updatovaná)

Tak vidíte, co to dá práce. Jen mód, má více jak 50 000 řádků, což je obdivuhodné, co dokáže člověk naklapat na stroji. Mnohokrát Vám děkujeme, že jste si zvolili právě nás! Přejeme vynikající herní požitek na našem serveru.

Za Admin Team
ATomas

 

Navigace
Uživatelé online
Host, Host, Host, Host, Host, Drakee, Host
Poslední články
SuperNews 3/2018
SuperNews 2/2018
17.díl - The Big Ear
SuperNews 1/2018
16.díl - Casino Cal...
Anketa
Jste rádi že je nábor?
Ano, už se nemůžu dočkat až budu mít práva / 15%
Ano, už se nemůžu dočkat až budu mít práva
Ano, baví mě číst ty ironické žádosti / 41%
Ano, baví mě číst ty ironické žádosti
Ano, zábava číst ty nesouhlasy / 32%
Ano, zábava číst ty nesouhlasy
Ne, protože nemám věk. / 13%
Ne, protože nemám věk.
Pro hlasování musíte být přihlášeni.
Shoutbox
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

Tom14
27.04.2018 09:55
nejvíc vtipný je když undertaker někomu vyčítá že je afk 👍🏿😂

Tom14
27.04.2018 09:52
No lepší než aby tam vzali cihličku LOOL

kachlYcka
27.04.2018 08:06
Kolob v at, ještě že mám pauzu Nemůžu Nemůžu

ThaDonMachiaveceli
27.04.2018 07:53
Tears do AT Omg

Tears
27.04.2018 07:39
rich do AT *ZABIT*