Informácie o serveri

Hierarchia článkov

SuperNews 05/2021⚠

SuperNews | Bratek

Čas nám za poslední covidí rok strašně letí, i přesto jsem Vaši trpělivost tento měsíc pořádně vyzkoušel. Už je to ale tady a já Vám přináším další nálož novinek a událostí ze světa SuperPařby za měsíc Květen!

ATomas, společně s týmem testerů pilně pracují na June Updatu, kam si nechávají všechny pecky. Tento měsíc toho na server sice moc nepřibylo, ale určitě se v těch pár věcích najdou i zajímavé a důležité změny či opravy, které si teď zrekapitulujeme.

~ Pro vášnivé řidiče kamionů byl zprovozněn třetí parametr výběru mise na maximální vzdálenost místa nákladu od hráče.

~ Následně byl ještě upraven, pokud ho nezadáte, automaticky se nastaví na maximální vzdálenost - sedm tisíc metrů.

~ Mistři boje, tak zvaní Teroristé, za zabití nevinného občana státu San Andreas přichází o jeden killstreak.

~ Profesionálním řidičům mafie, kteří vozí své kolegy, již také přistane odměna za přebírání nemovitosti.

~ Byl snížen minimální limit online gangsterů a nově se také aktuálně zobrazuje v hláškách.

~ Začít zbaběle obsazovat území v letadle, vrtulníku nebo při volném pádu již není možné.

~ Po použití /zrusmisi nebo ESC na území si musí dát gangster nucenou pauzu jednu minutu, než naskočí na další území.

~ Přistál nám na server taky nový hitsound, jedná se o tak zvaný zvonek nebo cinknutí.

~ Opraveno nakupování zbraní, snížen limit ceny RPG a C4. Opraven efekt použití speed boostu.

Bohužel, díky posledním problémům v komunitě je dočasně pozastaven rozsáhlější vývoj webu, přesto se povedlo provést pár změn. Doufám, že se věci brzy uklidní a velmistr Darius bude moci pokračovat ve svém čarování okolo našeho webu.

~ Rozšířeno pravidlo číslo 14. Nyní lze komentovat staré vizitky, pokud je vizitka stále aktuální nebo její vlastník je aktivním hráčem.

~ Oprava chybějících obrázků v kategorii Reálná místa v GTA. Nově lze tyto články zobrazit pouze jako člen fóra.

~ restart_ bohužel opustil místo žurnalisty, na kterém nyní zůstává pouze Czech, kterému už je opuštěnému velice smutno.

Statistiky

~ Celkově bylo rozdáno dvacetsedm suspendací.

~ Tři členové se delší dobu na web nepodívají, díky permanentním banům.

~ Načápáno při činu bylo pět obcházení.

Poslední měsíc byl pro Admin Team plný změn. Pokud to někdo pravidlně nesleduje, může se v tom velice jednoduše ztratit. V tu chvíli se probouzí mé superhrdinské já, které Vám to všechno pěkně zrekaptiluje.

~ Na začátku měsíce byla ukončena zkušební doba organizátorů akcí, zavítali jsme mezi sebe nováčky Terku a restarta.

~ Jako dalšího nováčka jsme na pozici moderátora serveru přibrali Bena.

~ Pink vylezl až na samý vrchol potravního řetězce a stal se Hlavním administrátorem serveru.

~ Mine se dokopal k emeraldům a následně je s vesničany vyměnil za práva Administrátora serveru.

~ Dobrovolně nás bohužel opustil organizátor akcí Hain, v závěsu také dlouhodobý administrátor Domes.

~ Czech opustil časově náročný post Správce Akcí a zároveň si vzal pod křídla nový post, Ekonom.

~ Po všech těchto změnách bylo potřeba rozdělit větší množství postů, navíc také ještě posty po Wery.

~ Kačka v rybníce vylovila post Správce Ztrát, Mine zbytek emeraldů vyměnil ještě za Správce akcí.

~ Dynamické duo Danger a Pitras si vylosovali popořadě porotce prominutí a porotce pUB na serveru.

~ Proběhlo rozšíření pravidla číslo 3 ohledně chování v chatu.

~ Světlo světa spatřilo nové pravidlo číslo 31, které pojednává o ničení herního požitku.

Statistiky

~ Přistálo dvěstědevadesát pohlavků.

~ Noc v base proběhla dvěstěosmdesátpětkrát.

~ Změna na mrazák nastala sedmdesátkrát.

~ Bobřík mlčení byl splněn čtyřistaosmkrát.

~ Poučení proběhlo celkově děvětsetosmkrát.

~ Kopanec se objevil stopadesátsedmkrát.

~ Dovolenka proběhla třistatřicetdvakrát.

~ Opravdu dlouhá dovolenka jen dvakrát.

~ Pařilo se dvěstěsedmdesátsedmkrát.

~ Cenzurováno bylo osmnáct novin.

~ Zameteno sedmdesát inzerátů.

~ Tuposti zamezeno devadesátosmkrát.

~ Vybráno na přestupcích dvacetdevět miliónů, sedmsetdvacettři tisíc, pětsetosmdesátjedna.

 

Poslední dobou probíhalo velice nepříjemné období, kdy se části komunity velice aktivně dařilo narušovat každodenní klid na duši zbytku komunity. Proč tomu tak bylo? Co k tomu vedlo? Docílilo se tím něčeho? To vše se doufám dozvíme od jednoho z hlavních aktérů.

 • Rád bych s tebou rozebrat tvůj pohled na věci, co se poslední půl rok udály na serveru. Byl jsi tam označován za jednoho z hlavních aktérů všech nepokojů. Cítíš se tak nebo na to máš jiný pohled?
Ahoj Bratku, som rád, že spolu pokecáme, pretože si jeden z ľudí, ktorý ma za všetky tie dlhé roky pozná. Keď sa máme baviť o mne ako hráčovi, tak z dlhodobého spektra, som hráč, ktorý vždy prispôsobil srande či prejavil svoj názor, kritiku. Keď hovoríme o pojme "nepokoje". Nepokoje, alebo posledné oživenie superparby? Na servery, ktorý umiera vznikne skupinka cez 30-40 ľudí, ktorá si začne robiť prakticky čo chce, môžeme sa baviť o porušovaní pravidiel, vytváranie akcii, či prejavovanie nespokojnosti voči systému. Prečo taká veľká skupina, porušuje pravidla? Extem, ktorý vytvoril adminteam superparby, dorovnával daľší extrem teda nas. Neučiňínné stažnosti, ktoré boli častokrát zahrate do autu na webe, bohužial, už neboli cestou ako bojovať voči nespravodlivosti, či povyšennosti členov adminteamu. Cenzura na webe v stažnostiach, neschopnosť riešenia daneho problemu od vedenia nás viedla práve, k tým to nepokojom. Museli sme začať hovoriť o tých problémoch na servery. Ďalej čo nás k tomu viedlo bolo to, akým smerom sa superparba začala uberať. Sp sa nestarala o všetkých hračov rovnako, ale zase tu hovorime o zvyhodnovaní hračov. Najmä teda novačikov na ukor dlhodobých hráčov.
 
 • Vidím, že se nebojíš o tom rozepsat. Chtěli jste tím teda docílit nějaké reformy, která by to trošku vyrovnala, pokud to správně chápu.
Chceli sme si prvom rade užiť poslednú etapu na servery. To sa nám maximálne podarilo, keď nás bolo veľa a zabávali sa tak ako nikto na servery, veľa hráčov nas kritizovalo, no ešte viacej hráčov sa chcelo pridať k nám, pretože videli aká sme boli silná partia, nič viac ako srandu, no zároveň je na zamyslenie všetko to čo sme písali. Satira v prevedení na superparbe? Môžeme to aj takto nazvať
 
 • Tak zábava je určitě důležitá, té jste si užili dost. Na druhou stranu, všechno má své meze, které jste bohužel ne jednou překročili. Bylo to opravdu nutné takto hrotit? Přeci jen jste si tu zábavu mohli užívat dál.
Už nieje cesty spat, keď raz začneš, keď už bojuješ, neprestaneš, reforma už by bola zbytočná, tak jak neskoro meniť prístup adminov, pretože najhoršie je to keď vidíš, že oni nechcú byt lepšími, nechcú robiť viac pre superparbu, ale stačí im to malo. My sme chceli vždy lepšiu sp a keď už raz si tohto názoru, neprestaneš. Tých extrémov, ktoré sa stali je veľa. Napr. keď mi samotný ATomas píše, aby sme prestali vyberať vypalne. Opäť na úkor nováčikov. Problém nebol v nás ale keď nováčik uvidí ako sa samotný admin team správa k dlhodobým hracom, prečo by tu strávil svoj čas? Zahrá si tu pár hodín do 200ky a koniec, pretože vidí tie rozdiely jednoducho ho to už nebaví hrať. A my dlhodobí hráči sme viac a viac frustrovaní. Permaban pre mna nemá žiadnu cenu. Podstate keď mi dali permaban za rozvracanie superparby, tak si za tým stojím, pretože mi vlastne dali ban za pravdu, za môj názor a za to všetko o čom sme sa snažili rozprávať. Ja som dospelý človek, zažil som poslednú dobu veľa zleho a predsa len je to hra, hra na ktorej sme vyrástli, ale život ide ďalej a ďalej. A další taký argument prečo sa nám nepaci, že server sa orientuje na nováčikov, skúsme sa zamyslieť, gta san andreas je pomerne stará hra, nováčikovia, ktorí prídu na sp sú fakticky hráči z rokov 2010-16 a už gtacko poznajú, takze tiež im nemajú až toľko čo poskytnúť. Takze naučia sa rýchlo sa do toho dostanú do tej hernej logiky, ale už ich to zas potom nebaví? Neni to zase pretože server sa nesnaží rozvíjať všetkých hráčov rovnako, poskytnúť im viac herných prvkov? Neviem či má chápeš tu logiku. Ale keď príde hráč z roku 2013 po 7rokoch na sp je to nováčik? Aj keď to 7rokov nehral?
 
 • Rovnou jsi mi odpověděl na další otázku co jsem měl připravenou. Permabanem jsi se zařadil mezi lidi jako Rich a Ondrah. Podle toho co píšeš, tak ti zřejmě nevadí, být zařazený takto nebo se pletu? Muselo to takhle ale fakt všechno skočit? Chápu, že bereš hru částečně jako únik z reality, ale přeci jen jsi byl párkrát upozorněn, dokonce i od ATomase, že tohle chování není v pořádku. Podle mě jdou věci řešit i mírněji, než vyvoláváním extrémních konfliktů na serveru.
Ja som neni ako Ondrah, ja som neni ako Rich. Rozdiel medzi nami je ten, že za mnou ozaj stali hráči. Pochop jednu vec, 30-40 hračov je ozaj veľa. Prečo opäť mame vzdať sa svojho názoru a prestať tlačiť na adminov? Na úkor nováčikov sa opäť vzdať?? Nech sa páči server teda o nás príde.
 
 • Zrovna ohledně tzv. nováčků si troufám tvrdit, že chápu tvoji logiku. Sám jsem hráč, který se ke hře několikrát vrátil a nemám problém se do toho znovu dostat. Server se ale stále vyvíjí a nepřijde mi, že bychom ty updaty dělali jen pro nováčky. Vylepšuje se tam spousta věcí. Bohužel, i přes to musím uznat z mé strany, že taky občas tápu s tím, co vlastně po tolika nahraných hodinách dál dělat. Zeptám se tedy takhle, přemýšlel jsi někdy o nových herních prvcích, které jsi zmiňoval? Napadli tě nějaké konkrétní, které by zlepšili právě třeba tvůj herní požitek? 
 
Tu nejde ani tak o tie updaty jak samotný pristup. Napr. podal som stažnost na hlavného admina, ATomas bol lenivy si to vôbec prečitať, a my keď začneme vyberať vypalne od novačikov, čo nebolo ani v rozpore so žiadnym napísanym pravidlom za mnou príde a povie mi, že je to problem tak toto je ten problem. Toto je ten nespravodlivy pristup na, ktory naražam.
 
 • Nikdy jsem netvrdil vzdát se, spíš jsem narážel na to, jestli to nešlo řešit jinak? Bereš v tomhle případě admin team jako celek nebo se tam z tvého pohledu objevili i světlé stránky? Přeci jen je tam parta rozdílných lidí a troufám si ze svého pohledu tvrdit, že pro SP někteří dělají opravdu hodně. Navíc když zmiňuješ "nech sa páčí, server o nás príde", nejeví nakonec právě tohle dojem, že jste to vzdali a radši server opustili?
Samozrejme najdeme tam aj svetle stranky, ale nemožeme sa divať na to individualne, pretože videl by si sám keď by si nesuhlasil s vedením a dostaval by si sa do nejakeho rozporu s nimi, ako lahko ta vymenia, len pretože nesuhlasíš. Nie my sme to nevzdadli, nás sa server zbavil, teda prišiel o nás ale vďaka sebe. Ved nás vybanovali. Stažnosti na webe nemaju žiadnu funkciu, admini neriešia situacie podla kontextu, ale niektorym bohužial stačí vidieť, že my si stažujeme a automaticky to neriešia, ďalší problem. Ano sme poukazovali na to na servery, pretože už toho bolo tak veľa, že inak sa to nedalo
 
 • Vybanovaní jste určitě nebyli bezdůvodně nebo to snad tak cítíš? Kdyby jste místo té aktivity na serveru právě naopak zvýšili počet adekvátních stížností, tak by si toho vedení přeci muselo všímat. To by nešlo jen tak zamést pod koberec.
Aký majú význam sťažnosti, ktoré su cenzurované? Absolutne žiadny, najmä pokiaľ pôjde o stažnosť na hlavného admina. Lahko si to uprace pod koberec a citujem FIFU "My s tym nič nemužeme udelat my sme je to svinarna co udelal ale je to na nem jak sa rozhodne." Take to hovno mi napisal po jednej stažnosti na Errorka. Takže nie stažnosti, ktoré su ešte aj cenzurované, aby hráči nevideli jak kona admin team, aby sa skryli a mohli si prakticky robiť čo chcú niesu žiadnym riešenim. Riešenie bolo iba totalný chaos a prejavovanie JASNEHO nesuhlasu s tym ako konal admin team. Admini majú byť ti čo server zlepšuju, ti čo maju konať najviac pre dobro servera, ale prečo tak nekonaju? Vela z nich argumentuje: prečo sa vy chováte tak špatne? Ale čo je toto sakra za argument? My sme hráči, my môžeme robiť čo chceme a už je na nás, že či porušujeme pravidla, za ktoré budeme potrestaní, ale Admin, ktory porušuje pravidla ani nebude potrestany to čo je??
 
 • Tím mi nahráváš na jedny z posledních otázek, co tu pro tebe mám. Povedlo se tímto protestem dosáhnout toho, co jste chtěli? Změnil bys ještě něco zpětně?
To už rozhodnú hráči, my sme sa maximalne zabavili a čo by som zmenil, že by som ATomasa hned poslal do riti potom čo mi napisal. A čo sa nam podarilo? Náš odkaz tam bude už navždy, takže ano podarilo.
 
 • Tímhle pro tebe teda končí kapitola s názvem SuperPařba nebo od tebe můžeme ještě někdy očekávat, doufám že legální, návrat?
Ja si žiadosť o unban určite už nebudem davať, pokial by sa admini rozhodli mi dať unban, o čom pochybujem, určite by som prišiel pozrieť, ale maximalne si uživam život, žijem si slovensky hollywood, študujem a uvidime čo bude vôbec so sp. Keby mam niekedy dostať unban predpokladam, že by to aj tak bolo najskôr tak o dva roky. Od poslednej situacii čo sa mi v živote stala, tak nerad planujem uvidíme, ale môžeš mi veriť, že moj odkaz tam bude už navždy. Aj ked nemam titul legendy na webe x(
 
 • Tak jo, pokud to ještě někdo ze čtenářů nepochopil, aure, chtěl bych ti ještě jednou poděkovat, že jsi přijmul moji pozvánku na rozhovor a za to, jak jsi se mi tu rozepsal. Z mé strany je to vše, nic víc už mě asi nenapadá. Máš sám ještě něco, co by jsi chtěl vyjádřit či vzkázat?
Ja tiež ďakujem a chcem poďakovať všetkým hracom ktorý si prečítajú rozhovor, tak tiež všetkým mojim drakom. 369, Raty, Andrej, glamov chichot, Dajaska, mindie a jej sezam otvor sa, Radka jeho pivka, pokemona a jeho oheň, miusku a jej krásny slovník, qvost records, mistra sveta, najvacsi frajer na sp, bluffa, acab, saftyho, Flexkillaha do neba lebo je to el Patron, Jurajka, Rudu Krále, Dandy ❤️, Gloodysa a všetkým moc ďakujem,držte sa a usmejte sa keď si toto prečítate. Ahoj.
 
 • Super, doufám že i nadále budeme moct zůstat v kontaktu a třeba se někdy opět potkáme v tom virtuálním světě. Do toho reálného přeji samozřejmě všechno dobrý, zdravý, štěstí, lásku. Ještě jednou díky a ahoj.

Uplynulý měsíc byl bohatý na unikátní mega akce, v podání od starého/nového mistra akcí, MXG. Díky probíhajícímu MS v hokeji jsme se také dočkali tipovací soutěže od jednoho z hlavních administátorů, Fify.
Celkové výsledky všech akcí si můžete prohlédnout v konkrétních tématech po kliknutí na název akce.

 

Redbull Air Race

~ Jak už název napovídá, jednalo se o letecký turnaj s obratným strojem Stunt. Celkově v turnaji bylo deset soutěžních map. Bohužel se tato slibná akce nesetkala s velkým zájmem o účast. I po prodloužení registrací se do turnaje nepřihlásil dostatečný počet účastníků a akce musela být zrušena. Pevně věřím, že se tato akce jednoho dne bude opakovat a budeme si moct užít tu turnajovou atmosféru.

 

Re-Volt Championship

~ Šampionát se konal s RC autíčky Bandit, s těmi jste mohli sbírat speciální pickupy a škodit poté protivníkům. Byl rozdělen do tří turnajů, každý se konal jeden týden. Celkově bylo k dispozici sedmnáct map. Hlavní odměnu, ve které bylo například deset milionů dolarů, získal Jarda_Jarax s celkovým počtem padesáti bodů a stal se tak naším šampiónem.

 

MS v hokeji 2021

~ Zde není potřeba nic dlouhosáhle vysvětlovat. Jednalo se o tipovací soutěž na výsledky v zápasech, rozděleny na zápasy Českého národního týmu a zápasy Sloveského národního týmu. Každý měl nárok sázet pouze na zápasy své země, každý mohl tedy sázet na sedm zápasů. Celkově se soutěže účastnilo osmnáct hráčů za Česko a sedm hráčů za Slovensko. Na prvním místě se po úspěšném tipování umístil s celkovým počtem třicetičtyř bodů administrátor Salazar.

Autorem nadpisů je velevážený, ve všech krajích známý, chrabrý rytíř šmejdy .. ehm, Hendy.

Hendy
#1 | Hendy dňa 08 jún 2021 17:01:45
Za toho "chrabrého rytíře" dostaneš na prdel... Na holou Ale inak veľmi pekne spracované SN, dobrá práca! *srdceprotebe*
Jiry
#2 | Jiry dňa 08 jún 2021 20:19:31
Pěkný rozhovor, jenom až teď jsem zjistil, ze to vše bylo na protest proti AT. Myslel jsem, ze to děláte z nudy. Jinak si myslím, ze tímhle jste nezměnili vůbec nic, lepší řešení by bylo, kdyby jste se chovali nějakou dobu normálně a snažili se dostat do AT a tam se pokusit nastolit změny. Bordelem na serveru se tady nikdy nic nedokáže, jediný co to způsobí je vaše odstranění ze serveru a skončit v blacklistu zapomnění.
Děkujeme Bratkovi za SN, ale proste ta rubrika gangy Cool
jstdan
#3 | jstdan dňa 08 jún 2021 20:35:14
Skvělá práce Pivo
ATomas
#4 | ATomas dňa 10 jún 2021 21:49:14
Normalne to nedelam, ale k tomu rozhovoru mam jednu mensi vytku. Autoreho stiznosti na AT jsem aktivne resil, jen mu neoznamoval vysledek, protoze je to interni vec AT. Castokrat se i ukazalo ze ty stiznosti nebyly uplne opravnene. Jenze jak se nevyhodi ti, kteri aure chtel, tak to byl problem, a pak si tu dela prostesty no. Ale zase se dost ta komunita procistila od toxic lidi, coz je fajn.

Jinak SN povedene!
N
#5 | Nuca dňa 10 jún 2021 22:19:27
Hodně pěkně sepsaný, chválím tě Smile Je velká škoda že tu hraje čím dál méně a méně hráčů, ale všechno jednou končí ;)
Taky koukám že spousta členů opustilo admintým což bylo jasný.

Ať se vám daří jak hráčům tak administrátorům a děkuji vám za pěkné nahrané roky Smile
aure
#6 | aure dňa 10 jún 2021 23:55:53
Rozhovor je pravdivy, newsky pravda
Atomas zase tu klames hracov ze ti neni hanba. Vobec nic si neriesil, lebo sa nic nevyriesilo tak tu neklam zase hracov. Najvacsie klamstvo to tvoje interni vec AT. Ako cenzura v staznostiach presne tieto klamstva davas hracom. Nic neriesis iba klemes a klames a klames Hanba snad ti to tam skape
ATomas
#7 | ATomas dňa 12 jún 2021 21:48:31
Ne vubec a novy hlavni a vymena clenu AT je co ? :D To se jako nestalo ? :D
2PAC_SHAKUR_1996
#8 | 2PAC_SHAKUR_1996 dňa 17 jún 2021 14:58:09
Skvěle napsané. Docela změna v AT. Rozhovor nevím no. Ale pobavilo mě vybírání výpalného od nováčků. 😂

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste sa, alebo sa zaregistrujte.

Perfektný! [10 Hlasov]
77%
Veľmi dobrý [3 Hlasov]
23%
Dobrý [Žiadne hlasy]
0%
Priemerný [Žiadne hlasy]
0%
Biedny [Žiadne hlasy]
0%
Anketa
Co plánujete až se vše rozvolní?
Nic, budu hrát na PC
39 Hlasov
22%
Půjdu ven s kamarády
32 Hlasov
18%
Pojedu na dovolenou
23 Hlasov
13%
Jít do hospody
86 Hlasov
48%
Len prihlásení môžu hlasovať.
Kto je online
· Hostí online: 15