Informace o serveru

R
Připojit se na server

Číst diskuzi

 
Rozhovor - Danek
Ondrah98
„Na Superpařbě hraju náhodou, protože se mi rozbil počítač“

říká Danek, neznámý hráč, absolutní nováček na Superpařbě... Každý nějak začínal a měl své nováčkovské problémy. Jaké jsou ty jeho? Jaký je pohled na server od 14letého kluka? Pohled, který jsme někteří zažili před několika lety a někteří vůbec. To vše v dnešním rozhovoru laděném na nováčkovské úrovni.

Danku, vítej u rozhovoru. Co Tě přimělo začít hrát, v roce 2019, tak starou hru jako je GTA SA?
Před asi 2 týdny se mi rozbil stolní PC, takže jsem musel začít používat tento laptop. Který utáhne GTA SA jenom.

A jak jsi přišel na sa-mp, případně konkrétně na Superpařbu?
Na sa-mp jsem přišel náhodou, když jsem se koukal na youtube a někdo tam hrál na Superpařbě. Takže jsem se rozhodl se taky připojit.

Koho jsi na Youtube sledoval?
Sledoval jsem kanál CZ GamesPlay.

Na toho jsi také přišel díky náhodě?
Našel jsem ho, když jsem si zjišťoval, jak si 100% legálně stáhnout GTA San Andreas.

Kolik videí jsi od něj viděl, než ses Ty sám poprvé připojil na Superpařbu?
Jenom jedno.

Co Tě v tom videu ze Superpařby nejvíce zaujalo?
Koupil si nový dům, který v GTA SA (v singeplayeru) nejde koupit.

Když ses připojil, věděl jsi hned, co máš dělat?
Ne. Nejdříve jsem chtěl hrát normálně jako singleplayer, ale docela rychle jsem zjistil, že tak se na Superpařbě nehraje.

Co přesně jsi chtěl dělat stejně jako v singleplayeru?
Jít vykrást obchod a poté ujíždět policii (botům), ale než jsem se dostal k obchodu, tak už mě nějaký hráč jen tak zabil.

Co ti potom pomohlo pochopit, jak hrát?
Všiml jsem si inzerátu, že nabírají do novinářů a řekl jsem si, že to zkusím. Takže jsem se zeptal - jak se připojím do té firmy, a majitel firmy mě provedl a ukázal, jak se ten job dělá. Jak fungují firmy atd.

Tudíž Ti museli pomoct sami hráči. Nechyběl Ti nějaký „tutorial“, kde by ses naučil podstatné věci?
Tutorial bych moc nechtěl, protože většinou stejnak všechno z tutoriálů ignoruji a chci jít ihned hrát. Doplácím na to skoro vždycky, ale já se neponaučím...

Jaké herní možnosti už jsi na Superpařbě poznal?
Poznal jsem tři práce (novinář, mechanik, terorista) a to je zatím asi vše.

Když zůstaneme ještě u těchto jobů - který Tě zatím nejvíce zaujal?
Nejvíce mě zaujal novinář, řekl bych, že to bude spíše tím, že to je jediný job, kterou jsem za poslední hodinu a půl hrál aktivně. A hlavně to, že jsem našel kolektiv, který mě přijmul.


„Pravidla si moc nepamatuji“


Je dobrý kolektiv důležitý?
Velmi. Nechce se mi být kdekoliv, kde mě nechcou, hadájí se, atd. Pokud tam není dobrý kolektiv, tak to jenom kazí všechny v něm.

Už ses s něčím takovým na SP setkal?
Ano, ve firmě, kde jsem teďka, tak jsem zažil hádku. Už se mi chtělo říct, že odcházím, ale zjistil jsem, že za to může osoba, která "porušila" pravidla firmy a dělala v ní bordel. Takže jsem se rozhodl zůstat.

Když jsi nakousnul pravidla, tak pojďme k pravidlům serveru. Přečetl sis je při loginu?
Ano, ale stejnak si je moc nepamatuji.

Jsou příliš komplikovaná?
Neřekl bych, ale spíše jsem tím prošel co nejrychleji, abych mohl hrát. Takže můj mozek neměl šanci si z toho větišnu zapamatovat - bohužel.

Měl jsi už nějaký malér s jejich porušením?
Ne, naštěstí jsem neměl. Možná to bude tím, že moc nekomunikuji s ostatními hráči a spíše komunikuji jenom s firmou, a to je tak asi vše. Pokud se někdo nezeptá na nějakou otázku, či mi nenapíše soukromou zprávu.

Takže s admin týmem ses ještě nesetkal?
Ale ano, setkal jsem se s Benem, protože je v firmě, kde jsem já.

Ale celkově přístup a práci AT nejspíš ohodnotit nemůžeš, že?
Mohl bych, ale nechci, protože jsem v podstatě žádnou komunikaci od nich neviděl.

Zúčastnil ses již nějaké akce, kterou AT pořádá?
Ne, eventy mě moc nelákají. Nejsem moc na závody, boje, atd.


„Chci tu hrát 5 let, ale o gangsystému jsem zatím neslyšel“


Tudíž se na SP zabýváš hlavně vyděláváním a misemi?
V podstatě ano.

O „gangsystému“ jsi slyšel?
Ne.

Je to jedna z věcí, která je výjimečná jen na SP. Přidal by ses někdy v budoucnu k nějakému gangu?
Možná, ale spíše by mě nepřijmuli kvůli tomu, že nejsem dobrý v bojování. Jestli se tam bojuje tedy..

Ano, je to jedna ze součástí.
A co jsou ty další součásti?

Kromě bojů hlavně gang race, převoz dodávek se zbraněmi a různé eventy...
Dobře.

Usuzuji z toho, že jsi nezaznamenal žádnou propagaci gangů?
Nezaznamenal.

Tak třeba se k tomu v budoucnu dostaneš. Jak dlouho plánuješ hrát na Superpařbě?
Dokud mě nepřestane bavit jako GTA SA, které jsem hrál 5 let, a poté už jsem nevěděl, co dál dělat.

Myslíš, že můžeš i na Superpařbě vydržet 5 let?
Záleží, co všechno zjistím, že můžu dělat a bude mě bavit. Ale myslím, že jo.

Dříve hrálo na serveru třeba 300 lidí naráz. Chtěl bys to zažít?
Jo, ale nevím, jak by to změnilo, jak budu hrát kvůli tomu, že s hráči moc nekomunikuji.

Už jsi podpořil server nákupem premia?
Ne, nepodpořil, protože tak trochu kartu ještě nemám a kredit už došel bohužel.

Jak by ses vlastně popsal? Co bys o sobě prozradil?
Jmenuji se Daniel, je mi 14 let, GTA hraju od 9 let a GTA SA hraju od 10 let. Prošel jsem 8. třídu a to je asi vše, co prozradím. A mám dysgrafii a dyslexii.

Máš nějaké koníčky kromě sezení za počítačem?
Jezdím na MTB (mountain bike) a dělám si vlastní teorie o FNAF příbehu.

Co je to FNAF a ty teorie?
FNAF je hra, překvapivě. Celkově se jmenuje Five Nights At Freddy's a teorie jsou o tom, co se stalo, kdy se to stalo na časové ose, kdo co udělal, jak se kdo jmenoval atd. Je to hororovka, kterou udělal Scot Cowthing nebo jak se to sakra píše. (smích)


„Superpařbu můžu jen doporučit“


Blížíme se k závěru. Je něco, co bys chtěl o SP ještě sdělit?
Doporučuji! Prozatím jsem si nevšiml ničeho, co by kazilo hru nějak extrémně a rád si zde hraju.

Je něco, co kazí hru kazí trochu?
Možná tak, že nový hráči nemají nic, co by je aspoň nechalo začít a naučit se.

Tak snad to bude jediný problém a na další nenarazíš. Chtěl bys něco vzkázat čtenářům - vesměs zkušeným hráčům SP?
Prosím, nezabíjejte jen tak hráče, kteří Vám nic nedělají a zkuste jim pomoct a ne je odradit od hry. Vím, že to není celá komunita, ale někteří se najdou.

Dobře, děkuji za rozhovor. Ať se ti daří nejen na SP.
Děkuji. Měj se, já utíkám, než mě seřvou rodiče.


~oh~

Upravil/a Ondrah98 dne 07.07.2019 15:34
savage
Prišiel som "skontrolovať" tvoj nový rozhovor:D Neľutujem,rozhovor na úrovni,od teba už normálka. Tentokrát si zvolil inú taktiku výberu,podľa mňa vhodnú. Odpovede slušné,čo iné sa predsa môžeš pýtať "cudzieho" hráča. Odpovede tiež slušné,hráč sa mohol rozpísať,ale predsa sa ešte len rozbieha. O tom gang systéme sa nevyjadrujem,niekde to zlyhalo.
Upravil/a savage dne 07.07.2019 15:25
zorys
Citace
Usuzuji z toho, že jsi nezaznamenal žádnou propagaci gangů?
Nezaznamenal.


Tohle je největší problém, co momentálně SP má, není to problém v AT, v módu, ale o propagaci gang systému. Kdy jsme někdy v poslední době viděli gang akci nebo nějaký zájem AT či youtubera o gang systému? Naposledy jsem viděl gang akci nějakou menší od krowkyho, když dával bonusové RS za dodávky, to už je dobrých půl roku i déle, pořádnou gang akci jsem neviděl dobrý rok a půl pokud ne 2 roky. Je pravda, že teď by to byla asi gang akce na hřbitově, když je to celý mrtvý, ale alespoň by to trochu ty gangy zviditelnilo a ukázalo ostatním, co o tom nic neví, určitě by to každý chtěl zkusit, když tam budou lákavý odměny.

K rozhovoru jinak super, popravdě mě to i bavilo číst, protože je to takovej "panenskej" rozhovor s někým, kdo na SP hraje fakt krátce a říká svůj názor, třeba u toho gang systému mi to přišlo nejvíc zajímavý a důležitý. Ukazuje to to, jaký má gang systém nezájem, jak má každý gang systém u řiti a nesnaží se mu nijak pomáhat či ho propagovat. Já si ale na tohle stěžovat nehodlám, taky pro to nic už nedělám, ztratil jsem snahu po tom, co někdo odkoupil gang akademii RaTymu, to byl největší odpad co jsem na SP viděl, vzít jedinou školu gang systému. Něco jako kdyby v Africe hodil granát do nějakýho školskýho přístřešku.

i.imgur.com/WHTT459.gif

media.discordapp.net/attachments/834840423658160168/923953281573720084/unknown.png
Pandy
Citace
Dobře, děkuji za rozhovor. Ať se ti daří nejen na SP.
Děkuji. Měj se, já utíkám, než mě seřvou rodiče.


Tak tohle mě docela rozsekalo Nemůžu

Ale jinak jako změna v rozhovorech dobrý, občas je fajn vědět jak to vidí nováčci, kteří ještě nejsou nakažení komunitou. Palec nahoru
Ondrah98
Chtěl jsem vyzkoušet, jaký budou reakce na něco trochu netradičního. A zatím dobrý (i kontrolou to prošlo :D), byť samozřejmě čtenost nebude taková jako jinde. Osobně mám taky radši delší odpovědi a celkově víc konfrontační styl, ale to vzhledem k tématu a osobě není pochopitelně úplně reálný.

Jenom bych ještě podotkl, že sehnat úplnýho nováčka je skoro těžší než najít jehlu v kupce sena. Každý, kdo má málo hodin Vám odpoví, že už na SP dříve hrál. Což je pro mě osobně třeba další zajímavý zjištění.
img.tpx.cz/uploads/ondrahjeosliud.png

Svatý Juda
Pandy
Citace
Ondrah98 napsal:

Chtěl jsem vyzkoušet, jaký budou reakce na něco trochu netradičního. A zatím dobrý (i kontrolou to prošlo :D), byť samozřejmě čtenost nebude taková jako jinde. Osobně mám taky radši delší odpovědi a celkově víc konfrontační styl, ale to vzhledem k tématu a osobě není pochopitelně úplně reálný.

Jenom bych ještě podotkl, že sehnat úplnýho nováčka je skoro těžší než najít jehlu v kupce sena. Každý, kdo má málo hodin Vám odpoví, že už na SP dříve hrál. Což je pro mě osobně třeba další zajímavý zjištění.


Uvidíme jaké to bude mít ohlasy, nikdy nevíš kdo z nováčků to "někam" dotáhne a ještě nás překvapí. :D

Takže za mě dobrý Peckaaaa
Antihrdina
Citace
Ondrah98 napsal:

Chtěl jsem vyzkoušet, jaký budou reakce na něco trochu netradičního. A zatím dobrý (i kontrolou to prošlo :D), byť samozřejmě čtenost nebude taková jako jinde. Osobně mám taky radši delší odpovědi a celkově víc konfrontační styl, ale to vzhledem k tématu a osobě není pochopitelně úplně reálný.

Jenom bych ještě podotkl, že sehnat úplnýho nováčka je skoro těžší než najít jehlu v kupce sena. Každý, kdo má málo hodin Vám odpoví, že už na SP dříve hrál. Což je pro mě osobně třeba další zajímavý zjištění.


Dobře, že jsi udělal něco netradičního a zkusil nový koncept. Víš, i ty kontroverzní a konfrontační rozhovory by za chvíli omrzely. Jen tak dál.
Danielr
Ahoj, rozhold jsem se kouknout a zjistil jsem že se vám to docela líbí a jsem rád že jsem mohl aspoň nějak přispět komunitě na začátku mé "kariéry" Smile


Velmi rád bych byl pozván na další rozhovor za rok dva kdy už budu vědět více o této komunitě.
Upravil/a Danielr dne 09.07.2019 22:55
Ondrah98
Citace
Danielr napsal:
Velmi rád bych byl pozván na další rozhovor za rok dva kdy už budu vědět více o této komunitě.

Fajn, tak když tu za nějaký ten měsíc budeš, budu tu já (nebo nějaký jiný schopný žurnalista) a bude tu SP, tak tě pozvu. ;)
img.tpx.cz/uploads/ondrahjeosliud.png

Svatý Juda
MegaBite
Přečteno sice až teď, ale opět rozhovor nezklamal, byla to příjemná změna. Je zajímavý vědět, jak to mají nováčci se serverem, protože skoro nikdo z nás si začátky už ani nepamatuje :D
Přejít na fórum:
Anketa
Těšíš se na MS v hokeji 2024?
Ano, miluji hokej
13 Hlasů
50%
Ano, ale hokej moc nesleduji
4 Hlasů
15%
Ano, těším se na gaučové trenéry
5 Hlasů
19%
Ne
3 Hlasů
12%
Ne, dopadne to jako každý rok
1 Hlas
4%
Pro hlasování musíte být přihlášeni.
Uživatelé online