Informácie o serveri

R
Pripojiť sa na server

Čítať tému

 
Diskuze o autech a motorkách
twistedTSD
Citácia
dapper napsal:

no já spíš vůbec nechápu jak někdo může třeba řešit KM u 1z (u rotačky) vždyť to auto se teprv zajíždí když má 300K km :D neskutečný motory.. ale musim pochvalit i ty starý velkoobjemový motory od bmw např ty e32 4l ty v pohodě dají taky těch 500K km..

Jo, ale auto není jen motor. Vem si co všechno se ti může vy*rat na podvozku, jak po půl milionu km vypadá interiér, v jakém stavu je řízení, kolikrát už mohlo bourat...a koneckonců ani TDI ti nedrží věky, když v něm nebudeš dost často měnit olej, filtry, rozvody, a také třeba turbo může odejít...
Upravil twistedTSD dňa 11.11.2014 21:26
eGhE
Rotačka v pohode zvládne aj 700 tisíc + bez menších problémov .. Áno je možné že nájdeš aj s origo 150k ale cena bude niekde inde .. Prípadne nejaký koncern s rovnakým motorom , Seat toledo , ibiza , vw golf , bora a pod ..
yaroush
ad. Microcar:
Prosím nekupuj si to, ani o tom neuvažuj. Jede to fakt do kopce 40...To že tobě to nevadí je jedna věc...ale řidičům za tebou to bude vadit, a hodně. Budou tě neustále nebezpečně předjíždět. A asi si dovedeš představit náraz v téhle krabičce od sirek. Za ty peníze co to stojí se to absolutně nevyplatí. Je to miniaturní, pomalý a nebezpečný. Bejt tebou, tak si rok počkám a koupím si COKOLIV jinýho. I blbej favorit je oproti tomu náklaďák a letadlo v jednom a nestojí skoro nic.

ad. výdrž motoru...
TDi vydrží hodně, ale nesmí ho řídit blb. Musíš se řídit nějakými pravidly(nehnat to za studena, dochlazovat turbo)
Viděl jsem TDi co mělo najeto půl mega a vypadalo a jelo jak nový. Jel jsem jiným co mělo 150k a motor byl vyčuchlej jak sviňa... Je to o jen o tom jak se k tomu chováš.

Jinak...proč řešíte kolik toho vydrží motor?
Nikdy jsem neviděl opotřebovaný motor, kterej by se zastavil a nejel...
Pokud se někde zkurvil motor, tak to byla chyba řidiče.
Jezdil jsem s autem, který sežralo litr oleje na 1000km a ještě něco nateklo na zem.
Neřešte proto výdrž motoru, ale spíš karoserie a ostatních věcí.
Dneska se už přestávají zinkovat karoserie (u dodávek)
takže nový auta po pěti letech začínají chytat lišku... a je jedno jestlí mají najetý 100k nebo 500k km....
TimG
Raz som bol z bratrancom v servise, tak tam mu hovoril že je dobre keď sa nechá motor bežať na volnobeh tak +/- 5 minút a potom ho vypnúť, že nie hneď.
twistedTSD
Citácia
Zetor napsal:

Raz som bol z bratrancom v servise, tak tam mu hovoril že je dobre keď sa nechá motor bežať na volnobeh tak +/- 5 minút a potom ho vypnúť, že nie hneď.

Ano, ale platí to spíš jen pro turbomotory, které mají obrovskými rychlostmi roztočená a rozehřátá turba, která okamžité vypínání po námaze je ničí. Ale 5 minut mi přijde snad až moc. Slyšel jsem i názory, že stačí poklidnější dojetí posledních pár km domů, popř. pár sekund volnoběhu.

K té karoserii, posledních 10 let se osobní auta, řekl bych, zinkují celkem poctivě (s výjimkou Dacie a Mazdy - ta používala jen jakýsi speciální nátěr). Ale třeba elektronika dovede člověka pěkně vytočit (a bude hůř) a takový Peugeot by mohl vyprávět o svých super nápravách, na které jsou specializované celé servisy.:D
twistedTSD
A z trochu jiného soudku...dnes mě kamarád svezl ve své Deltě. Byla to jen taková krátká vyjížďka v místě, kde se moc prasit nedá, a to ještě prý není motor v kondici, ale řeknu vám, celou cestu jsem strávil s vytlemeným xichtem a pocitem euforie.:D V takovém autě z 80. let člověk rychlost cítí, slyší i vidí.:D
TimG
Citácia
twistedTSD napsal:

Citácia
Zetor napsal:

Raz som bol z bratrancom v servise, tak tam mu hovoril že je dobre keď sa nechá motor bežať na volnobeh tak +/- 5 minút a potom ho vypnúť, že nie hneď.

Ano, ale platí to spíš jen pro turbomotory, které mají obrovskými rychlostmi roztočená a rozehřátá turba, která okamžité vypínání po námaze je ničí. Ale 5 minut mi přijde snad až moc. Slyšel jsem i názory, že stačí poklidnější dojetí posledních pár km domů, popř. pár sekund volnoběhu.


No vtedy hovoril že 5 minút. Ale potom som sa dozvedel tiež to čo si tu hovoril že to je vela. A o tom čo si hovoril že posledných pár km stačí kludne.. to som nepočul. Smile
VTEC
Citácia
twistedTSD napsal:

V takovém autě z 80. let člověk rychlost cítí, slyší i vidí.:D


Palec nahoru
a nemáš foto?
twistedTSD
yep Smile
img.tpx.cz/uploads/10805224_813044058741406_1638565896_n.jpg
VTEC
mám rád originální vzhled auta a když je pod tim otlučenym kabáten z let 80, 90 vypilovaná technika, tak je to bomba a zdá se že majitel to vidí stejně..
sleeper cars to je mojePivo

ať se mu daří, je potřeba tyhle starý jebky udržovat při životě aby lidi nezapoměly, jak má vypadat opravdovej zážitek z jízdy!
twistedTSD
Citácia
VTEC napsal:

mám rád originální vzhled auta a když je pod tim otlučenym kabáten z let 80, 90 vypilovaná technika, tak je to bomba a zdá se že majitel to vidí stejně..
sleeper cars to je mojePivo

ať se mu daří, je potřeba tyhle starý jebky udržovat při životě aby lidi nezapoměly, jak má vypadat opravdovej zážitek z jízdy!

Právě, že majitel má úplně stejný pohled. Odmítá i rozšířené podběhy po vzoru Integrale apod., chce prostě originál, který si na nic nehraje. Jen kulatá světla asi nejsou úplně původní a vyměnil je původní majitel, ale ty právě dodávají Deltě ty pravé "koule". No a na technice dřel pěkně dlouho a ještě příští rok je na řadě výměna motoru a převodovky.
yaroush
Hodně pěkná delta, vypadá zachovale...svezl bych se :D
OcoNneR
Citácia
twistedTSD napsal:

yep Smile
img.tpx.cz/uploads/10805224_813044058741406_1638565896_n.jpg


Best car 4ever
Maty25
jaká je 1 2 a 3 nejrychlejší motorka
Radik
Tak co twiste, jak to vypadá s tvým samohybem? :D
twistedTSD
Citácia
Radik napsal:

Tak co twiste, jak to vypadá s tvým samohybem? :D

No, jsou to nervy. :-)) V pátek jsem se měl jet podívat na vyhlédnutý kousek. Vypadá luxusně a cena přiměřená, jen to chce zjistit v jakém je stavu. Plán mi bohužel překazily zkoušky ve škole, navíc je prodejce docela z ruky. Teď se bojím, že než se k tomu dostanu, bude pryč.

Před týdnem jsem zas chtěl omrknout jeden pár km od baráku, ale z fotek jsem si všiml, že na zádi nějak nesedí spáry a já mám z bouraček strach. Přitom cena nic extra.

No a volal jsem už i do Áček, přecejen nevykupují úplné vraky, ale vůbec se mi nelíbí jejich obchodní prakticky (reklamace neexistuje, protože dle smlouvy kupuješ polorozpadlý vrak, kterému nic nefunguje, zimní pneu zdarma jo - ale jen když přijedete teď hned, koberečky nebo povinná výbava z aut poctivě vybrakované, apod...)
Radik
Tak snad se podaří co nejdříve, po čem vlastně koukáš. Smile Já budu teď asi kupovat na začátku roku ještě jedno auto, asi Toledo mk1 TDI, nebo Golf 3 Variant. Na ježdění do školy a na vožení bordelu. Začal sem podnikat a asi si nebudu moct dovolit zůstavat ve Zlíně, takže budu každý den jezdit dom. Smile To se hold vyplatí. :D
twistedTSD
No takhle, starší diesely jsou obvykle předražené vraky, benzínové motorizace VW ani většiny jiných mě nezaujaly, takže jsem dá se říct tak nějak zakotvil u Fiatu (Edduard by měl radost:D)...Stihnout to do Vánoc by byl ideál, ale záleží, na co narazím. Původně jsem tedy chtěl nákup odložit kvůli škole, ale na to už asi nemám nervy. Smile...BTW, zkoušel jsem teď občas oťuknout maminku, co by říkala na mé vlastní auto, a momentálně to vypadá spíš na vydědění. Kdyžtak aspoň budu mít v čem spát.:D

No teda, podnikání při škole, dvě auta k tomu a denní dojíždění, máš to pěkně zařízené. Tak ať se daří.Správně...Toledo je super, prodává se dnes pomalu za odvoz, přitom je to velké jak kráva a TDI je TDI. A Golf III prakticky to samé.
twistedTSD
Tak vyhlédnutý Punťa, černý, na krásných litých kolech, s klimou, DO i 4 airbagy, už z nabídky zmizel. Kdyby se v pátek nepokazilo co mohlo, možná už ho mám před barákem. To vážně zabolí.Pláču
Radik
Stane se, mě taky odjel Golf kterého sem přesně chtěl před nosem. Černý, plná palba, 6q. Bude další.

Jinak já se měl narodit v US. Sad
[img]http://2i.cz/2i/i/54900e5c/1455cff3004b587c5b0891626e979af9/221294be6d.f.jpg[/img]
Prejdite na fórum:
Anketa
Těšíš se na MS v hokeji 2024?
Ano, miluji hokej
20 Hlasov
41%
Ano, ale hokej moc nesleduji
10 Hlasov
20%
Ano, těším se na gaučové trenéry
7 Hlasov
14%
Ne
6 Hlasov
12%
Ne, dopadne to jako každý rok
6 Hlasov
12%
Len prihlásení môžu hlasovať.
Kto je online
· Hostí online: 17