Informace o serveru

R
Připojit se na server

Číst diskuzi

 
SD karta ako hlavné úložisko
-ZTE-
Zdravím. Mám taký problém kúpil som si asi pred týždňom 8GB SD kartu do mobilu, ale všetky aplikácie okrem obrázkov a hudby sa ukladajú do internej pamäte teda do pamäte telefónu. A neviem ako by som mohol nastaviť aby sa mi aj aplikácie ukladali na SD kartu. Štve ma na tom to, že stále mi mobil píše, že nedostatok ukladacieho priestoru. A to mám nainštalovanú jednu aplikáciu navyše musel som odinštalovávať aktualizácie predvolených aplikácií a aj tak bez výsledku asi po 10 minutách tam znovu vyhodilo, že mám malú pamäť. Najviac by ste mi, ale pomohli, keby ste mi vysvetlili ako si mám SD kartu nastaviť ako hlavné úložisko. V nastaveniach som to už pozeral je to tam, ale nejde to. Značka mobilu je ZTE Blade G vopred ďakujem za pomoc a dúfam, že ste mi porozumeli. Smile
NeXus
Na to je třeba root.
asthenic
V nastaveniach Ti to nepôjde, pretože nemáš práva na root telefónu.
-ZTE-
Už som o tom niečo čítal a ako by sa ten ROOT dal zrealizovať. :D ?
asthenic
Root sa robí cez aplikácie SuperOneClick, Universal AndRoot alebo Z4Root. No pozor, rootovanie obnáša aj riziká. Telefón si fyzicky nepoškodíš. Nesprávny zásah do operačného systému tvojho smartfónu môže však skončiť fiaskom. Poškodenie môže byť dvojakého druhu – softvérové (programové) a fyzické (hardvérové). V prípade poškodenia softvéru, tu mám na mysli samotný operačný systém Android (ROM), malo by stačiť spustiť telefón v recovery móde a obnoviť systém do pôvodného stavu. Fyzické poškodenie môže spôsobiť predovšetkým nesprávnym pretaktovaním procesora (CPU). Ak už máš skúsenosti z taktovania procesorov počítača (asi nemáš skúsenosti s takýmito vecami), nezabúdaj, že smartfón a klasický počítač sú dve velmi rozdielne zariadenia. Procesor v počítači má tepelnú ochranu a máte možnosť upraviť chladenie napríklad výmenou chladiča, a v prípade zlého pretaktovania a následného nenaštartovania väčšin u pomôže reset BIOSu. U telefónov je to ale trochu inak.
Ak sa Ti "podarí” telefón naozaj poškodiť, tak Ti už nepomôže ani záručná reklamácia, lebo predajcovia vedia zistiť, že ste telefón rootli, a ich záruka sa na podobné zásahy nezťahuje. Ak  sa Ti telefón pokazí (aj po nejakom čase), ale stále ho dokážeš aspoň zapnúť, stačí nahrať naspäť pôvodnú ROM od výrobcu, ktorá je väčšinou dostupná na stiahnutie priamo zo stránok výrobcov. Takto obnovený telefón možno bez problémov reklamovať v rámci záruky, nakolko obnova systému nezanechá po rootovaní žiadne stopy. Ak chceš, napíšem Ti tu návod ako na to, ale za prípadné škody NERUČÁM.
Upravil/a asthenic dne 16.03.2014 14:28
-ZTE-
Ak by si bol taký dobrý. Smile
asthenic
Dobre teda, skúsime prvú metódu. Tá sa robí cez počítač. Aký máš Operačný systém?
-ZTE-
Win XP Smile
-ZTE-
Win XP Smile EDIT: sorry napísalo mi to 2x
asthenic
Keďže máš XP tak to nepôjde. Potreboval by si 7. Ale sú aj iné cesty ako na to. Stiahni si z netu do mobilu buď aplikáciu Z4Root alebo Universal AndRoot v .apk

Vypadá to dosť divne, že Ti hovorím aby si si stiahol nejaké aplikácie, no keďže cez PC Ti to nepôjde tak musíš takto, aby si si nemyslel, že Ti chcem zle.
-ZTE-
Stiahol som si ten "Z4Root.apk". Čo teraz ?
asthenic
Aplikáciu nainštaluj, keď sa nainštaluje, otvor ju ťukni na tlačidlo ROOT, potom reštartuj telefón. Robil som to tiež, malo by to ísť aj Tebe, ak by náhodou nešlo, skúsime to cez počítač, zistil som, že by to mohlo ísť.
-ZTE-
Je tam Teporary Root a Permament Root.
asthenic
Permanent Root.
-ZTE-
ťukol som a napísalo tam čosi s USB, dal som OK a hodilo ma to teraz do možností pre vývojárov.
asthenic
Fuha, toto bude ťažké, keďže máš ZTE. No nejak sa to pokúsim vyriešiť.
-ZTE-
Pozeral som nejaký návod a tam bolo napísané, že treba mať zapnuté ladenie cez USB a v mobile tú možnosť mám, ale nejde na ňu ťuknúť Sad
asthenic
No zistil som, že ZTE nie je podporované na takéto veci. Takže Ti asi nepomôžem, ešte sa popýtam, ale velkú šancu nevidím.
-ZTE-
Našiel som jeden dobrý návod presne na ZTEčko a aj presne na tento model len mám jeden problém v návode sa píše, že mám stiahnúť jeden program a nevybalovať ho zo ZIP, ale rovno ho hodit na SD kartu, ale neviem či cez comp atiahnúť a cez kábel to hodiť na SD kartu v mobile alebo jak. :D
asthenic
Áno, cez USB kábel to daj na kartu. Pošli mi ten návod, môžeš ho dať aj sem.
Přejít na fórum:
Anketa
Těšíš se na MS v hokeji 2024?
Ano, miluji hokej
18 Hlasů
39%
Ano, ale hokej moc nesleduji
10 Hlasů
22%
Ano, těším se na gaučové trenéry
7 Hlasů
15%
Ne
6 Hlasů
13%
Ne, dopadne to jako každý rok
5 Hlasů
11%
Pro hlasování musíte být přihlášeni.
Uživatelé online