Informace o serveru

R
Připojit se na server

Číst diskuzi

 
Nokia Lumia 530
EspantoniusCZ
Potřebují menší radu ohledně smartphone Nokia Lumia 530.
[IMG]http://i59.tinypic.com/2nm279x.jpg[/IMG]
Je levný, hezký, výkonný, hry jsou zde oproti andoidu levnější nebo úplně zdarma je to propracovanější(GTA SA je tam taky), proto jsem si ho vybral. Z lumiemi nemám žádné zkušenosti jen z jejich systémem, dosud jsem měl jen Androidy a Tizeny. Prosím o radu někoho kdo tento telefon má (nebo lumii 630 je skoro stejná) jestli má nějaké vady, problémy, chyby a nebo zase na opak a jestli běží plynule a jste s tím spokojení atd.
Díky za odpovědi
f86
lumia ako lumia, ci to je 530 alebo 1520 alebo nebodaj tablet 2520, teraz vravim o systeme, by som povedal ze windows phone je najstabilnejsi ak sa rozpravame o wp, droide a ios.

ten kto povie ze ios je najstabilnejsi, nikdy nemal wp. Zakomplexovane reci typu, mal som droid a wp tyzden a somarina, teraz mam ios a pernicek, toto su zvasty.

wp ma najstabilnejsi a najrychlejsi system co sa tyka aj kooperacie so socialnymi sietami.

ohladom telefonu, ti hned vythnem ze je vykonny, to teda nieje, je priemerny... procak 4x1.2 a ramka 512... je nič moc ked teraz ficia fony 4x2.5 a 3 giga ramky... tento telefon to ma uz davno za sebou a to potvrdzuje aj ulozny interny priestor 4 gb... Jedinou vyhodou je sd karta max 128gb

osobne by som bral lumiu 830, 920, 925, 930 alebo 1520 ale na to uz asi nemas. Chvile ti sprijemni ale po case ta omrzi...


+ ohladom hier, kazdy kto sa do toho trosku vyzna si hru stiahne z webu ako .apk, hodi ju na sd kartu a nainstaluje, v dnesnej dobe si iba **** bude kupovat hry na fon.
EspantoniusCZ
Sám mám už tři zařízení s Win 8.1 tak chci koupit další do sbírky :D ten výkon na ty appky co jsou ve win store stačí
f86
ako neuraz sa ale nekupil by som to ani frajerke, nato by som si ju vážil :D určite by som ja osobne siel do niecoho vykonnejsieho, ale ja som uzivatel droidu, wp stale saskuje s googlom. Ak sa google ukludni a dovoli kooperaciu s microsoftom co sa tyka appiek, map a gmailu tak tiez urcite pojdem do windowsu.
EspantoniusCZ
Ne neurazím se já to chápu. Já to z 65% chci kvůli některým aplikacím které nejsou na androidu.
twistedTSD
Citace
f86 napsal:
+ ohladom hier, kazdy kto sa do toho trosku vyzna si hru stiahne z webu ako .apk, hodi ju na sd kartu a nainstaluje, v dnesnej dobe si iba **** bude kupovat hry na fon.

Nezlob se na mě, ale tohle je naprostý nesmysl. Názor mám zde úplně stejný jako na PC (kde už nějakou dobu jedu výhradně Steam+F2P). Že to jde ještě neznamená, že je nějakou ukázkou vysokého intelektu to fakt dělat. A na rozdíl od jiných nepovažuji za normální si užívat výsledek těžké práce jiného zadarmo. Zvlášť na Androidu, kde máš doslova nepřeberné množství free obsahu.

Ale co se týče WP, pak víceméně souhlas. Jen bych doplnil, že WP právě 3GB RAM a osmijádrový procesor k obstojnému běhu nepotřebuje. Ale při 512 MB RAM už bych se přecejen obával, kolik těch her obstojně rozjedu. Vlastní zkušenost však nemám.

Citace
EspantoniusCZ napsal:

Ne neurazím se já to chápu. Já to z 65% chci kvůli některým aplikacím které nejsou na androidu.

No, já zas nechci WP (mimo jiné) proto, že na tom s aplikacemi nijak slavně není, zvláštní.:D
EspantoniusCZ
Ve Windows store mají ověřené aplikace a kvalitní ne jak na androidu, že tam každý da ledajakou p**rovinu z blbou grafikou nebo vůbec nefungující.
EspantoniusCZ
Někdo další?
Janci
Citace
twistedTSD napsal:

Citace
f86 napsal:
+ ohladom hier, kazdy kto sa do toho trosku vyzna si hru stiahne z webu ako .apk, hodi ju na sd kartu a nainstaluje, v dnesnej dobe si iba **** bude kupovat hry na fon.

Nezlob se na mě, ale tohle je naprostý nesmysl. Názor mám zde úplně stejný jako na PC (kde už nějakou dobu jedu výhradně Steam+F2P). Že to jde ještě neznamená, že je nějakou ukázkou vysokého intelektu to fakt dělat. A na rozdíl od jiných nepovažuji za normální si užívat výsledek těžké práce jiného zadarmo. Zvlášť na Androidu, kde máš doslova nepřeberné množství free obsahu.

Ale co se týče WP, pak víceméně souhlas. Jen bych doplnil, že WP právě 3GB RAM a osmijádrový procesor k obstojnému běhu nepotřebuje. Ale při 512 MB RAM už bych se přecejen obával, kolik těch her obstojně rozjedu. Vlastní zkušenost však nemám.

Citace
EspantoniusCZ napsal:

Ne neurazím se já to chápu. Já to z 65% chci kvůli některým aplikacím které nejsou na androidu.

No, já zas nechci WP (mimo jiné) proto, že na tom s aplikacemi nijak slavně není, zvláštní.:D


Dnešný herný svet už vôbec nie je taký ako niekedy (ak to vôbec niekedy tak bolo), že poviem: Kúpim si hru, aby som podporil vývojárov. To je úplný nezmysel, treba si lepšie naštudovať ekonomiku herného biznisu. Osobne by som nikdy neinvestoval do nijakej hry na PC a aj do mobilu. Možno len v prípade, že by sa jednalo o nejaký nevyhnutný softvér, ale to je tiež diskutabilné.

Čo sa týka problematiky telefónov. To čo spomenul f86 s WP je pravda. Mám niekolkoročné skúsenosti s WP (lumia 800) čo je super mobil ak potrebuješ prioritnú funkciu toho, na čo je mobil určený. WP je stabilný systém ako tu už bolo spomínané, no boli s ním aj nejaké problémy, samozrejme ovela menej ako s Androidom, ktorý je ako by som to nazval viac prepojený so svetom, teda si sťahuje aktualizácie.... t.j. s nimi prichádzajú aj určité diery v systéme. S týmto som sa teda u WP nestretol. Ono je pravda, že oba operačné systémy majú niečo do seba. WP sa vyznačuje jednoduchosťou a zase Android si vieš prispôsobiť podla svojich predstáv.

Mobil, ktorý si navrhol ty je trošku starší, ak ho však potrebuješ na hry tak by som určite popozeral niečo výkonnejšie, ono hry budú čoraz viac náročnejšie na požiadavky mobilu a teda by som zvážil, či budeš kupovať po 1 roku nový mobil, lebo ti nebude stačiť (možno už teraz sa bude zasekávať pri náročnejšom hraní), alebo teraz zainvestuješ do výkonnejšieho modelu a máš takpovediac postarané na dlhšiu dobu. Osobne všetky veci riešim druhým spôsobom, snažím sa kupovať veci, ktoré nebudem musieť nahradzovať po krátkej dobe. Tento mobil je z hladiska výkonnosti v porovnaní s dnešnou dobou málo dostačujúci a teda by som ti ho neodporúčal v prípade, ak ho budeš zaťažovať hrami.
EspantoniusCZ
Díval jsem se na YouTube na recenze hraní. Hry které na to chci tam jely bez záseků. Ty vady a chyby jsem myslel v podobě, že jestli třeba netěsní displej a dostává se tam prach (častý problém androidu). Telefon kupuju po 1 roce nový. V dnešní době jsou pořád lepší a lepší zařízení a appky si vyžadují více nároků. Na nastavení systému androidu jako jsou animace, barvy animace potřebuješ titul ING atd. :D
SmouKy_
Měl jsem wp lumii 800 a už v životě NIKDY zařízení s WP, prostě omezené.
Je to spíš takový Ios bez her a aplikací.
Janci
Citace
EspantoniusCZ napsal:

Díval jsem se na YouTube na recenze hraní. Hry které na to chci tam jely bez záseků. Ty vady a chyby jsem myslel v podobě, že jestli třeba netěsní displej a dostává se tam prach (častý problém androidu). Telefon kupuju po 1 roce nový. V dnešní době jsou pořád lepší a lepší zařízení a appky si vyžadují více nároků. Na nastavení systému androidu jako jsou animace, barvy animace potřebuješ titul ING atd. :D


No počkaj, nemôžeš hodnotiť prevedenie softvéru (Android/WP) s konštrukčnými nedostatkami výrobcu. To sú dve úplne odlišné veci. A v aplikáciách (android) nepotrebuješ nič nastavovať. No nie som si istý, či je táto téma založená na konkurencii WP/Android alebo na našich názoroch na daný model mobilu. Ak si rozhodnutý, že ideš do WP tak okej, budeme riešiť mobily ktoré majú WP.

Ešte by som podotkol, že všetky problémy ktoré máš, či už s Androidom alebo WP sa dajú určite vygoogliť, takže stačí len dobre hladať. Čo sa týka hier, nikdy si nemôžeš byť istý, že ťa daná hra neskôr omrzí a budeš chcieť siahnuť po niečom lepšom no žial, tu je kameň úrazu, nebudeš mať dostatočne dobré zariadenie, ktoré by zvládlo danú hru/aplikáciu.
EspantoniusCZ
Citace
Janci napsal:

Citace
EspantoniusCZ napsal:

Díval jsem se na YouTube na recenze hraní. Hry které na to chci tam jely bez záseků. Ty vady a chyby jsem myslel v podobě, že jestli třeba netěsní displej a dostává se tam prach (častý problém androidu). Telefon kupuju po 1 roce nový. V dnešní době jsou pořád lepší a lepší zařízení a appky si vyžadují více nároků. Na nastavení systému androidu jako jsou animace, barvy animace potřebuješ titul ING atd. :D


No počkaj, nemôžeš hodnotiť prevedenie softvéru (Android/WP) s konštrukčnými nedostatkami výrobcu. To sú dve úplne odlišné veci. A v aplikáciách (android) nepotrebuješ nič nastavovať. No nie som si istý, či je táto téma založená na konkurencii WP/Android alebo na našich názoroch na daný model mobilu. Ak si rozhodnutý, že ideš do WP tak okej, budeme riešiť mobily ktoré majú WP.

Ešte by som podotkol, že všetky problémy ktoré máš, či už s Androidom alebo WP sa dajú určite vygoogliť, takže stačí len dobre hladať. Čo sa týka hier, nikdy si nemôžeš byť istý, že ťa daná hra neskôr omrzí a budeš chcieť siahnuť po niečom lepšom no žial, tu je kameň úrazu, nebudeš mať dostatočne dobré zariadenie, ktoré by zvládlo danú hru/aplikáciu.

OK vrátíme se k WP
f86
Citace
EspantoniusCZ napsal:

Ne neurazím se já to chápu. Já to z 65% chci kvůli některým aplikacím které nejsou na androidu.


vymenuj konkretne
twistedTSD
Citace
SmouKy_ napsal:

Měl jsem wp lumii 800 a už v životě NIKDY zařízení s WP, prostě omezené.
Je to spíš takový Ios bez her a aplikací.

No pozor, 800 měla výhradně WP7, který byl opravdu hodně nedodělaný a základna aplikací pochopitelně tehdy minimální. Dnes už je WP ve všech směrech někde jinde (ačkoli za sebe se přiznám, že v něj dodnes nemám důvěru a preferuji Android).
SmouKy_
Citace
twistedTSD napsal:

Citace
SmouKy_ napsal:

Měl jsem wp lumii 800 a už v životě NIKDY zařízení s WP, prostě omezené.
Je to spíš takový Ios bez her a aplikací.

No pozor, 800 měla výhradně WP7, který byl opravdu hodně nedodělaný a základna aplikací pochopitelně tehdy minimální. Dnes už je WP ve všech směrech někde jinde (ačkoli za sebe se přiznám, že v něj dodnes nemám důvěru a preferuji Android).

To ano, systém je teď jinde ale stále tam není moc dobrých aplikací...
f86
v tom problem nieje, pretoze sa vyvyjaju napodobeniny aplikacii, skrz google ktory bojkotuje microsoft... cely google sa sprava ako male decko.

je to v porovnani to iste ako windows / linux... windows / android ... tie podstatne aplikacie co pouzivas na droide, su aj na wp8.1, mozno niesu original a nemaju zvucny nazov ale spravia rovnaku pracu

problem vsak je len s aplikaciami google, mapy, gmail, google+ atd. pretoze toto male decko vyvyja stale nejake fixy aby to na wp neslo, ak to microsoft prelomi a synchronizacia ako tak funguje tak opat to niecom bloknu...

ale to sa da rychlo vyriesit, gmail sa nastavi cez klasicky wp mail, mapy cez prehliadac a google+ srat, aj tak to je ****ina, tu ide len o tych manekinov, co chcu mat vsetko original.
Majky_
Dnes jsem byl v Interšpáru a viděl jsem taky ve výloze tuhle lumii za 2 580,- a řikal jsem si, že bych jí koupil, ale jako neználek s WP se trochu bojim, abych zas nevyhodil peníze :D

teď mám Vodafone Smart II aka Alcatel v860 a ten není tak výkonný jak bych potřeboval, co se místa týče + nějaký ty appky pro zábavu, je zaplácanej appkama, který nejdou odstranit a jsou pro mě bezcenný, například Twitter, Swype klávesnice či snad OfficeSuite, tohle tam nepotřeboju a přes Root se mi to nechce, abych ten mobil neusmrtil úplně (což k tomu jako nový nemá daleko)

Takže by se rada hodila i mě, či mám do této krabičky od Nokie investovat nebo počkat na jiný
superparba.eu/includes/player_signatures.php?user=14063
EspantoniusCZ
Citace
f86 napsal:

Citace
EspantoniusCZ napsal:

Ne neurazím se já to chápu. Já to z 65% chci kvůli některým aplikacím které nejsou na androidu.


vymenuj konkretne


Třeba Office 365, je tam Cortana, Asphalt Overdrive (má na androidu až moc velké požadavky)
Call Od Duty, Halo, Batlefield atd.. a to jsou úplně zdarma
EspantoniusCZ
No některé jmenované hry tam jsou, ale to jsou jenom pomocné appky pro PC
Přejít na fórum:
Anketa
Těšíš se na MS v hokeji 2024?
Ano, miluji hokej
16 Hlasů
37%
Ano, ale hokej moc nesleduji
10 Hlasů
23%
Ano, těším se na gaučové trenéry
7 Hlasů
16%
Ne
6 Hlasů
14%
Ne, dopadne to jako každý rok
4 Hlasů
9%
Pro hlasování musíte být přihlášeni.
Uživatelé online
· Hosté online: 10