Informácie o serveri

R
Pripojiť sa na server

Čítať tému

 
iPhone
HeWhoMustNotBeNamed
Čest práci :D

Nikdy bych nečekal, že to napíšu, jakožto odpůrce applu a všech iVěcí od nich, ale poslendí dobu na mě strašně zapůsobila ta zlatá verze iphonu 6.
Cca před čtyřma měsícema jsem dostal sony z3 compact, proto bych chtěl znát názor od těch, co mají iphone. Myslím tím názor na systém a celkově na ten mobil v porovnání se sony a celkově s androidem.
Líbí se mi hodně vzhledově, ale zase jsem četl, že starší verze měli nějaké problémy. :D
Doufám, že mi tu poradíte s rozhodnutím, díky. :D
Jiry
Měl jsem android dá se říct od doby co vyšel do minulého listopadu, koupil jsem si iPhone 5S a v životě už bych asi neměnil, co se týče designu,rychlosti a možností. Sony jsem neměl, většinou jen Samsungy s Androidem, ale po chvilce se strašně zpomalovali, padaly aplikace, věčně neodpovídal.. Tady mám většinou spuštěných kolem 20 aplikací a ani trochu se nesekne.
Máš v něm FaceTime,iMessage, takže můžeš volat i psát smsky zadarmo přes internet a pořád je to z tvého čísla.
Jako jedinou nevýhodu asi vidím baterku, protože když už jí máš starší, tak si jí musíš nechat vyměnit v servisu, ale zatím jsem neslyšel, že by se někomu rozbila.
Za celou dobu co ho mám mi zmrnul jen jednou, ale to je v pohodě vyřešený akorát restartem...
Dál jsou tu lepší vymoženosti co se týče her, je tu Game Center, který i když odinstaluješ hru, tak pořád máš savy v tom GameCentrum, tak když jí znova nainstaluješ můžeš pokračovat dál.
Takže prostě to se ndá porovnat u mě alespoň s androidama, měl jsem SIII Samsung a to byla katastrofa a pak chvilku i GrantII a to taky nekomentuju..Takže já bych už asi neměnil.
HeWhoMustNotBeNamed
Citácia
Jiry_ napsal:

Měl jsem android dá se říct od doby co vyšel do minulého listopadu, koupil jsem si iPhone 5S a v životě už bych asi neměnil, co se týče designu,rychlosti a možností. Sony jsem neměl, většinou jen Samsungy s Androidem, ale po chvilce se strašně zpomalovali, padaly aplikace, věčně neodpovídal.. Tady mám většinou spuštěných kolem 20 aplikací a ani trochu se nesekne.
Máš v něm FaceTime,iMessage, takže můžeš volat i psát smsky zadarmo přes internet a pořád je to z tvého čísla.
Jako jedinou nevýhodu asi vidím baterku, protože když už jí máš starší, tak si jí musíš nechat vyměnit v servisu, ale zatím jsem neslyšel, že by se někomu rozbila.
Za celou dobu co ho mám mi zmrnul jen jednou, ale to je v pohodě vyřešený akorát restartem...
Dál jsou tu lepší vymoženosti co se týče her, je tu Game Center, který i když odinstaluješ hru, tak pořád máš savy v tom GameCentrum, tak když jí znova nainstaluješ můžeš pokračovat dál.
Takže prostě to se ndá porovnat u mě alespoň s androidama, měl jsem SIII Samsung a to byla katastrofa a pak chvilku i GrantII a to taky nekomentuju..Takže já bych už asi neměnil.

Super, díky za názor. S3 jsem měl taky a hrůza. Jinak to s těma savama je i u Androidu tuším - jen u nějakých her a když se přihlásíš přes tvůj gmail účet. Díky za názor, jsem čím dál tím víc nakloněnej k tomu, abych si ho koupil :D
Janci
Aj napriek tomu, že ťa zaujíma prevažne názor užívatelov Apple, pripojím sa ako Androiďák. Čo sa týka môjho osobného názoru, nevidím dôvod, prečo by si mal ísť do novinky, ktorá má oproti súčasným mobilom (za tie peniaze) len 8Mpix foťák, rozlíšenie displaya len 750 x 1 334, prednú kameru len 1,2Mpix a baterku s kapacitou 1 810mAh. Navyše aby som si ja dával do mobilu pesničky cez nejaký program a podobne, ďakujem pekne. Samozrejme všetko má svoje výhody, no ja v IPhone-e nevidím nijaké pozitívum okrem vyššie spomínaného zvládania samotného systému. Keďže máš Z3 Compact tak predpokladám, že s behom systému nemáš výraznejšie problémy. Čo sa týka porovnania oboch systémov, mal som tú česť s obomi, no osobne preferujem Android. Záleží len na tebe, čo ti viac sedí. No ako som už povedal, ja by som nedal tolké peniaze za model, ktorý okrem dizajnovej štruktúry nijako hardvérovo nenapreduje. Zase keď si pozrieš Lenovo alebo Xiaomi, tam je ten pokrok čo sa týka parametrov zariadení niekde v úplne inej dimenzii (v rozumnej cene).
Opti
mám 4s(klasika bílá roztomilá) a 5tku a rozhodně bych už nikdy neměnil.To ,že většina lidí iphone soudí podle ceny a srovnává ho se samsungem a podobně už je prostě podlé.Android dává do všech zařízení skoro stejný OS.Ale apple veškeré OS dělá přesně na určitý model.Z toho plyne,že se ti z 99% nebude zasekávat systém a celkově chod přistroje půjde krásně plynule.Oproti samsungu má iphone realné barvy a nemá je přesycené.Sice iPhone 6 stojí 17-18k ale za tu cenu dostaneš opravdu dle mě nejlepší mobilní přístroj ,který využiješ na 100% s úsměvem.A to ,že se ohejbá je jen kec od lidí co ho nikdy v ruce nedržela.Několikrát jsme s ním házeli a jediné co se stalo ,tak že se promáčkla hliníková záda.
Jiry
Citácia
Janci napsal:

Aj napriek tomu, že ťa zaujíma prevažne názor užívatelov Apple, pripojím sa ako Androiďák. Čo sa týka môjho osobného názoru, nevidím dôvod, prečo by si mal ísť do novinky, ktorá má oproti súčasným mobilom (za tie peniaze) len 8Mpix foťák, rozlíšenie displaya len 750 x 1 334, prednú kameru len 1,2Mpix a baterku s kapacitou 1 810mAh. Navyše aby som si ja dával do mobilu pesničky cez nejaký program a podobne, ďakujem pekne. Samozrejme všetko má svoje výhody, no ja v IPhone-e nevidím nijaké pozitívum okrem vyššie spomínaného zvládania samotného systému. Keďže máš Z3 Compact tak predpokladám, že s behom systému nemáš výraznejšie problémy. Čo sa týka porovnania oboch systémov, mal som tú česť s obomi, no osobne preferujem Android. Záleží len na tebe, čo ti viac sedí. No ako som už povedal, ja by som nedal tolké peniaze za model, ktorý okrem dizajnovej štruktúry nijako hardvérovo nenapreduje. Zase keď si pozrieš Lenovo alebo Xiaomi, tam je ten pokrok čo sa týka parametrov zariadení niekde v úplne inej dimenzii (v rozumnej cene).

Sice nevím čím to je, ale kámoš má Samsung SIII neo a je výkonnější mnohem než iPhone5S, ale hrali jsme oba stejnou hru a on na ní jakoby měl dost malé FPSka a já to měl normálně čistý. Co se týče Lenovo a Xiaomi, jsou to dobré a výkonné telefony, ale za pul roku odchází součástky a nastává totální záseky telefonů, jediný řešení je výměna součástek, protože daní do továrního režimu vůbec nepomáhá, prostě iPhone je podle mě kvalita, kterou si cenu zaslouží a hlavně si koupíš iPhone ,a když ho budeš chtít prodat, tak mu ta cena zase o tolik nespadne.
Panzer
U nás ve třídě všichní brečí že jsou hned vybitý a mají data za týden pryč i když povypínají to co je žere, zase se to zapne. Jen se jim směju se SONY kde mam 2 dny bez nabíjení a nic mi tam nežere data když sám nechci. Jinak google play = hafo věcí bez problémů a co má iŠit no.. :D Ne nekoupil bych si to už jen proto že se platí za značku takovej randál. Když mam vzít foťák tak jablko má určitě lepší přední foťák na selfíčka, je pro vymatlaný uživatele logicky :D Jinak Sony se dá nastavovat do aleluja i bez některých programů ke stažení. Co bych dal jablku za + je snad jen rychlost operací, to mají někdy androidi problém, ale tak i na jabku se to časem projeví, bez pochyb. :D
No není tady asi úplně vše, ale je toho dost. Malá ukázka pbanůimg.tpx.cz/uploads/PanzerPDPS3.gif
Tearsko
Citácia
_Caton napsal:

mám 4s(klasika bílá roztomilá) a 5tku a rozhodně bych už nikdy neměnil.To ,že většina lidí iphone soudí podle ceny a srovnává ho se samsungem a podobně už je prostě podlé.Android dává do všech zařízení skoro stejný OS.Ale apple veškeré OS dělá přesně na určitý model.Z toho plyne,že se ti z 99% nebude zasekávat systém a celkově chod přistroje půjde krásně plynule.Oproti samsungu má iphone realné barvy a nemá je přesycené.Sice iPhone 6 stojí 17-18k ale za tu cenu dostaneš opravdu dle mě nejlepší mobilní přístroj ,který využiješ na 100% s úsměvem.A to ,že se ohejbá je jen kec od lidí co ho nikdy v ruce nedržela.Několikrát jsme s ním házeli a jediné co se stalo ,tak že se promáčkla hliníková záda.


Podotkol by som že android nedáva do skoro všetkých zariadení ten istý OS. Android toto často necháva na výrobcoch mobilu alebo na operátoroch ,ktorí ho všemožne upravujú k danému mobilu.To má potom za následok množstvo modelov ktorým sa nedostane aktualizácia alebo sa dostane velmi neskoro . Apple má len pár modelov na ktorých sa mení snáď len farba / velkosť pamäte. Aktualizácie sú teda dostupné na všetky novšie modely hneď ..čo je jedna z mála výhod iOS . Porovnávaš display samsung s apple ale samsung má milion modelov v rôznych cenových kategóriach niektoré sú vydarené niektoré nie , nedá sa celá značka porovnať v dosplayoch ako celok . Ja som si porovnával od kamošov v ruke Samsung s5a a iphone nový a nevidel som rozdiel v displeji čo sa tíka farieb :D
Osobne si myslím že apple mobile je hlavne návnada pre peňaženky ludí čo musia letieť s dobou a nemôžu si dovoliť nebyť IN. Nič revolučné tento mobil neponúka aby jeho hodnota bola takto nadnesená kvôli platbe za značku. Oni len vedia ako funguje dnešná generácia mladých a dokázali to na plno ovládnúť. Marketingové ťahy majú maximálne prispôsobené dnešnej dobe/ luďom. Kto chce , neprekáža mu že platí niekomu viac za značku ako za samotný telefón a využije to si ho kúpi a kto nechce nie . Niekomu sadne iOS , niekomu nie. Tak isto ako Samsung , ZOPO , Lumia , Acer , Lenovo....

Osobne ma nenadchol žiadny operačný systém nejak extra, používam android pre dostupnosť a nízku cenu mobilného zariadenia pretože neuprednostňujem kupovanie drahého mobilu s takým a takým mega super novým HW ktorý aj tak nevyužijem :D

čo sa týka zrovnávania androidu a iOS a všemožne ho porovnávať nemá zmysel , buď ti sadne alebo nesadne :D
Hlavne tu moc objektívnych príspevkov neostaneš lebo v tejto sféru sú prevažne ludia korí sú buď zaujatí voči androidu a vedia že ich OS je lepší v každom prípade aj keď ich jediným argumentom je že sa tak neseká a viac ani nevedia ..jak keby sa každý mobil s androidom sekal :D alebo potom androiďáci zaujatí voči apple.
hammy
sice off topic ale mel sem jen android ktery stal 2,5k a stal za **** (ted mam tablet tk s androidem a sem nadmiru spokojen), koupil sem si nokiu 3310 z bazaru
[img]http://panmedia.com.jm/files/images/blog/12-reasons-nokia-3310/nokia_3310_2.jpg[/img]
za 300kc a jede mi furt Smile
jinak co se tyce android/ios tak mam stejny nazor jako btears jen marketingovy trik jak vydelat $ je fura lepsich telefonu za nizsi cenu.
HeWhoMustNotBeNamed
Díky všem za názor. Rád bych se ke každýmu vyjádřil, ale od včerejška mi doma nejde net a na mobilu se mi nechce psát. :D Jinak dal jsem to i na jedno fórum a tam to taky bylo 50 na 50 :D
Jiry
Citácia
BTears napsal:

Citácia
_Caton napsal:

mám 4s(klasika bílá roztomilá) a 5tku a rozhodně bych už nikdy neměnil.To ,že většina lidí iphone soudí podle ceny a srovnává ho se samsungem a podobně už je prostě podlé.Android dává do všech zařízení skoro stejný OS.Ale apple veškeré OS dělá přesně na určitý model.Z toho plyne,že se ti z 99% nebude zasekávat systém a celkově chod přistroje půjde krásně plynule.Oproti samsungu má iphone realné barvy a nemá je přesycené.Sice iPhone 6 stojí 17-18k ale za tu cenu dostaneš opravdu dle mě nejlepší mobilní přístroj ,který využiješ na 100% s úsměvem.A to ,že se ohejbá je jen kec od lidí co ho nikdy v ruce nedržela.Několikrát jsme s ním házeli a jediné co se stalo ,tak že se promáčkla hliníková záda.


Podotkol by som že android nedáva do skoro všetkých zariadení ten istý OS. Android toto často necháva na výrobcoch mobilu alebo na operátoroch ,ktorí ho všemožne upravujú k danému mobilu.To má potom za následok množstvo modelov ktorým sa nedostane aktualizácia alebo sa dostane velmi neskoro . Apple má len pár modelov na ktorých sa mení snáď len farba / velkosť pamäte. Aktualizácie sú teda dostupné na všetky novšie modely hneď ..čo je jedna z mála výhod iOS . Porovnávaš display samsung s apple ale samsung má milion modelov v rôznych cenových kategóriach niektoré sú vydarené niektoré nie , nedá sa celá značka porovnať v dosplayoch ako celok . Ja som si porovnával od kamošov v ruke Samsung s5a a iphone nový a nevidel som rozdiel v displeji čo sa tíka farieb :D
Osobne si myslím že apple mobile je hlavne návnada pre peňaženky ludí čo musia letieť s dobou a nemôžu si dovoliť nebyť IN. Nič revolučné tento mobil neponúka aby jeho hodnota bola takto nadnesená kvôli platbe za značku. Oni len vedia ako funguje dnešná generácia mladých a dokázali to na plno ovládnúť. Marketingové ťahy majú maximálne prispôsobené dnešnej dobe/ luďom.

Osobne ma nenadchol žiadny operačný systém nejak extra, používam android pre dostupnosť a nízku cenu mobilného zariadenia pretože neuprednostňujem kupovanie drahého mobilu s takým a takým mega super novým HW ktorý aj tak nevyužijem :D

čo sa týka zrovnávania androidu a iOS a všemožne ho porovnávať nemá zmysel , buď ti sadne alebo nesadne :D
Hlavne tu moc objektívnych príspevkov neostaneš lebo v tejto sféru sú prevažne ludia korí sú buď zaujatí voči androidu a vedia že ich OS je lepší v každom prípade aj keď ich jediným argumentom je že sa tak neseká a viac ani nevedia ..jak keby sa každý mobil s androidom sekal :D alebo potom androiďáci zaujatí voči apple.


Nechápu, měl jsem android roky a teď iOS, takže si můžu dovolit porovnávat operační systémy, znám plno lidí co měli android a přesně jak Btears mluvili, ale když si koupili iP, tak by už neměnili..
Každej pořád řeší cenu a jestli je to IN, a nebo ne. Jenom když si vezmu do ruky Samsung udělaný z plastu a iP z nějakého speciálního hliníku, tak prostě už v tomhle je rozdíl.
A cena, nepřijde mi to zase tak hrozný, protože dneska už dělají mnohem dražší mobily, jako například nový Note 29k.Hlavně když za rok ho budeš chtít prodat, tak pořád iP prodáš až do 10k.
Další věc, že na to seženeš mraky věcí..
PreeSorCZE
Android pro naročné uživatele
Iphone pro nenáročné

Prostě s Iphonem si nemůžeš tak hrát, nemůžeš si stáhnout normalně hru z uložta a warezácky hrát vše přes iTunes stabilní a uzavřený systém prostě pro lidi který píšou SMS hrajou hry
ale ten hardware má cenu kolem 4 000kč zbytek je značka a systém (Phone5)

zato Android má trošku méně stabilní a podporovaný systém díky mnoho telefonům, ale když si koupíš známější železo např. Samsung s3 Nexus a podobně, tak pro tajty mobily je hodně možností třeba S3 (5000kč) podporuje cyanogenmod installer (ROM) který ti zrychlí systém stabilitu a větší škála nastavení, můžeš taktovat procesor

a tak dále takže tak.
Upravil PreeSorCZE dňa 13.03.2015 16:01
HeWhoMustNotBeNamed
S3 jsem měl a už nechci, fakt ne. :D
PreeSorCZE
Tak taky to není jediný mobil že :D
zajdi dolů a tam to máš http://wiki.cyanogenmod.org/w/CyanogenMod_Installer
Opti
Do iPhonu si můžeš taky stahovat hry přímo v zařízení..Stačí si zainstalovat Cidii.To co má android zdarma má apple placené a naopak.Značka se neplatí.Značka jen zaručuje kvalitu a ne kvantitu jako je to u samsungu,kde máš miliony typů.
kapr
iPhone jsem nikdy neměl, protože nejsem miliardář, ale popravdě řečeno šestka je první, který mě ani neláká...nic ve zlém. :D
LukK
Já jsem apple taky moc nemusel ale od doby, co jsem vyhrál iPad Mini bych si nekoupil jiný telefon než iPhone ( za měsíc budu kupovat 5S). Líbí se mi hlavně to propracování a hlavně jednoduchost. Android má vše přeplácané a celkem složité Apple ne. Hlavně Apple má svůj iOS a ten je jen v iPhonech narozdíl od Androidu, který je v x mobilech různých značek a někdy se stává, že se to celé seká atd. Klasický odpůrce Applu je, že ví že to je drahé atd ale dokud to nebude mít v ruce tak nemůže nic říkat. iPhone 6 je celkem klasa ale má mouchy i cena je celkem vysoká + nově se zvýšily ceny. Také si každý myslí, že se za všechno platí což je blbost ceny aplikací jsou stejné jako na androidu ( některé) já mám v iPadu jailbreak takže stahuji vše zadarmo. Pokud máš peníze jdi do iPhonu 5 a výš je to prostě klasa za tu cenu se vyplatí.
_Mystery_
Android je lepšia volba. Či už sa dostaneš k mobilom z Číny alebo ideš do overenej značky. Že Ti seká je Tvoj problém. Mám Z1, základné appy, žiadne hry. Baterka drží. To čo je v i****e, zohnáš i na android. Stačí vedieť hladať. Proste Android je kompatibilnejší. Názory sú Ti na dve veci, pretože sám sa musíš rozhodnúť a nedávať na niekoho iného.
JOKER_CZE
Citácia
_Mystery_ napsal:

Android je lepšia volba. Či už sa dostaneš k mobilom z Číny alebo ideš do overenej značky. Že Ti seká je Tvoj problém. Mám Z1, základné appy, žiadne hry. Baterka drží. To čo je v i****e, zohnáš i na android. Stačí vedieť hladať. Proste Android je kompatibilnejší. Názory sú Ti na dve veci, pretože sám sa musíš rozhodnúť a nedávať na niekoho iného.


Souhlasím s tím, že každý musí zvolit to co mu vyhovuje a na co má. Protože, co si budeme povídat za tu značku se prostě platí ať se nám to líbí nebo ne, ikdyž kvalita je tam bezpochyby ny vysoké úrovni. Já sám už mám pátý model v řadě a byl jsem vždy spokojený a nikdy jsem neměl žádný problém. Myslím si, že nejdůležitější je si uvědomit, že Apple vytváří uzavřené prostředí, což má výhody i nevýhody, každý si musí říct, co pro něj má větší smysl. Já volím bezpečnost a spolehlivost. Největší mínus ať už u telefonu, tabletů je jak už jsem zmiňoval uzavřenost celého systému, dostat dokument/fotku do zařízení jde prostě nejjednodušeji přes nějaký e-mail nebo si to někde poslat do zpráv, pro mě nejjednoduší je do poslat e-mailem a nebo větší soubory přes dropbox.

Každopádně pokud chceš kvalitu a designe, tak neprohloupíš.
Prejdite na fórum:
Anketa
Těšíš se na MS v hokeji 2024?
Ano, miluji hokej
11 Hlasov
55%
Ano, ale hokej moc nesleduji
2 Hlasov
10%
Ano, těším se na gaučové trenéry
4 Hlasov
20%
Ne
2 Hlasov
10%
Ne, dopadne to jako každý rok
1 Hlas
5%
Len prihlásení môžu hlasovať.
Kto je online
· Hostí online: 18