Informace o serveru

R
Připojit se na server

Číst diskuzi

Líbilo by se Vám tohle povolání?
Ano 43 Hlasů
83%
Ne 9 Hlasů
17%
Počet hlasů: 52
 
[Návrh]Nové povolání - kuchař
Franta95
Ahoj,
takže jsem chvíli přemýšlel a dostal jsem nápad na nové povolání. Prosím o názory, připomínky a hlavně ty druhy jídel :D díky. Dávám to nejdřív sem, aby to se to dodělalo na 100%, víc hlav víc vymyslí :D

Kuchař:
Smysl by byl v tom, že byste museli nasbírat určité suroviny a potom uvařit jídlo. Zadali byste /mise a na výběr by byly různé druhy jídel - uvařit Omáčku, Polívku, Řízek...

sběr surovin:
Mise by začala sběrem surovin, na omáčku byste potřebovali třeba kus masa, zeleninu a koření. Kde by se suroviny dali sehnat? Snažil jsem se do toho zapracovat hodně věcí, aby to nebylo cp - cp...
-koření by se dalo sehnat v nemovitostech 24/7 - různé balíčky koření(sůl + pepř) atd... dole rozepsáno
-maso by se sehnávalo jednodušše, zajelo by se do lesa, kde by se vytvořil pohybující objekt srnky a musela by se zasáhnout ze sniperky
-ovoce a zelenina ze stromů/záhonů(uložim na to cp, kde by co bylo po mapě a stačilo by tam dojet)

samotné vaření:
Po nasbírání všech potřebných surovin by samotné vaření probíhalo v nemovitostech typu Diner(tam, kde se ted prodává jenom žrádlo). Kuchař by si pronajmul kuchyň(podobně jako dealer) a začal by vařit. Vaření by probíhalo tak, že by vyjel dialog se všemi surovinami, co má u sebe a musel by je přidávat v daném pořadí a čase. Takže by se všechny suroviny rozdělili třeba na 10 dílů a náhodně se vybírala surovina a čas k přidání - za 5s můžeš přidat díl masa, po přidání masa by se náhodně vygenerovali 3s a mrkev - za 3s můžeš přidat díl mrkve.
Dialog by na vaření by vypadal asi takhle:
název dialogu - to, co vaříme
a řádky:
maso 5/10 10s
mrkev 1/10 x
knedlík 6/10 x

odměna za misi:
Uvařené jídlo by se dalo prodat do nemovitosti Diner atd... podle toho jak by měla nemovitost nastavenou cenu za výkup, který by se vztahoval na přidání HP a to by bylo určováno podle obtížnosti jídla. Chlebíček by přidal 5 HP ale svíčková třeba 80. Dále by šlo prodat hráči za nabídnutou cenu(jako u pizzaře) nebo dostat klasicky odměnu(výše odměny by se určovala podle přidání HP).

druhy misí:
-předkrmy (20 - 40 HP)
-polévky (35 - 55 HP)
-minutky (50 - 70 HP)
-omáčky (65 - 85 HP)
-speciality (80 - 100 HP)
hp by se bralo podle času vaření - čím déle vaříš, tím bude jídlo dávat víc HP, samozřejmě podle kategorie, 5 minut předkrm - 40HP, 5 minut polévka - 55HP atd...
-hráči by se po snězení mohlo nastavit HP až na 150(pokud už měl třeba 100)
+speciální mise dostupná pro všechny - improvizace - vezmeš jakýchkoliv 5 surovin(klidně 5 stejných) a náhodně se vygeneruje HP jídla

druhy jídel + suroviny na ně:
1)předkrmy:
-ovocný salát(hrušky, jablka, pomeranče, hrozno, ananas)
-zeleninový salát(mrkev, rajče, okurka, salát, cibule)
-obložená mísa(salát, rajče, šunka, sýr, chleba)
-chlebíček(veka, šunka, pomazánka, okurka, vejce)
-chlebák(chleba, pomazánka, cibule, šunka, sůl)
2)polévky:
-slepičí(voda, masox, nudle...

voda:
pro vodu by se jezdilo buď někam k vodě(cp) nebo by se dala koupit v barech/disco clubech

čas přidání dílu:

ovoce/zelenina - 6-8s (náhodně) - odečtení času podle hodnosti
maso - 7-10s (náhodně) - odečtení času podle hodnosti
koření - 4-6s (náhodně) - odečtení času podle hodnosti
voda - 2s - fixní bez odečtení času podle hodnosti

hodnosti:
Amatér - může vařit předkrmy, rozdělení jídla na 9-10 dílů, -0s na přidání
Kuchtík - může vařit polévky, rozdělení jídla na 8-9 dílů, -1s na přidání
Pokročilý - může vařit minutky, rozdělení jídla na 7-8 dílů, -2s na přidání
Kuchař - může vařit omáčky, rozdělení jídla na 6-7 dílů,
-3s na přidání
Šéfkuchař - může vařit speciality, rozdělení jídla na 5-6 dílů, -4s na přidání
+ nějaký zbraně

Prodej/výkup masa, zeleniny a ovoce:
Při plnění mise pro získání masa nebo ovoce/zeleniny by šlo maso prodat do nemovitostí 24/7 odkud by si ho mohli koupit další kuchaři.

klasické odměny:
HP*nějaká částka - aby to nějak sedělo, to už by si ATomas domyslel sám podle toho koeficientu

Shrnutí:
Dám /mise - vyberu druh mise podle mé hodnosti - kliknu na jídlo a začne mise. Když dám znovu /mise - bude tam dialog se seznamem surovin a jestli je už mám nebo ne. V případě, že budu chtít ovoce/zeleninu - kliknu na to a zobrazí se barevná cp na mapě(jako u rybáře kde se co vyskytuje). V případě shánění masa se obarví nicky hráčů podle druhu masa. Případně zajedu do 24/7 pro zbytek nebo jestli tam není něco na prodej.

Potom zajedu do dineru a pronajmu kuchyň - uvařim jídlo a potom ho buď prodám do dineru nebo hráči a shrábnu prachy.

Závěr:
Ve 24/7 by přibylo políčko Kuchař a potom by vejel dialog s dostupnými surovinami + kolik jich tam je. Z toho plynou vyšší zisky pro tuto nemovitost - koření + výkup a prodej surovin.

V obchodech s jídlem by přibylo políčko Pronajmout kuchyň a znovu by se těmto nemovitostem zvýšili zisky a hráči by si mohli koupit jídla, která doplní víc HP.


Zbraně, skiny, vozidla, pozice cp a pickupu pro povolání, případně firem přidám jestli návrh projde.


+ vás prosím o doplnění nápadů na jídla - v každé sekci bude 5 jídel a z 5ti surovin
Upravil/a Franta95 dne 24.06.2015 16:47
andyyzz
Skvěle propracovaný návrh. Myslím si že tohle povolání by bylo zpestření pro SP, není to jenom o tom dojet od jednoho CP do druhého. Souhlasím Správně, bohužel se ale obávám, že to neprojde stejně jako všechny předchozí návrhy na nová povolání (třeba stavbař).
metju22
Vyzerá to zaujimavo, vôbec nie nudne, mohol by si dodať screeny miest, kde by ležali firmy. ja súhlasim!Správně
Brumla
Wow, návrh fakt suprovej, ale stejně asi neprojde (Př. ten stavbař). Smile Kdyby ATomas chtěl přidat nějaké to nové povolání, tak by to udělal, ale myslím si že na serveru je dostatek povolání, též bych nepřidával. Jinak *Dobrá práce*, krásně propracované. ;)
Ondrah98
Citace
Které maso za koho?
policie, voják - kuřecí
terorista, taxikář - hovězí
právník, zdravotník - vepřové
dealer, rybář - zvěřina
zabití administrátora - humr(do specialit)
+ můžou se přidat i další, aby to maso nebylo náročné sehnat


To mi stačí, možná zajímavý, ale tohle je kravina, obzvlášť zabití admina. Celkově se dá říct, že mě tenhle nesmysl odradil od toho to číst dál, chápu že nechceš jen CP, ale i tak to asi neprojde, takže to podle mě nemá moc cenu řešit...
img.tpx.cz/uploads/ondrahjeosliud.png

Svatý Juda
Pandy
Myslím si, že by to chtělo oživení na serveru, protože pokud je to Reálná země, i kuchař je reálné zaměstnání. Upřímně, ty nynější zaměstnání, mě už nudí. Je to pořád dokola to samý.:| Ale máš to celkem fajn zpracovaný. Promyšlený to je a myslím si, že by tím mohla stoupnout i cena nemovitostí, a neobchodovalo by se s tím jako ted. Nemky uplne ztratily význam. Nedavno jsme se o tom i bavili v chatu, jen jsem nevěděla, že to takhle hezky zpracuješ SmileAkorat s tema adminama je to myslim blbost. Tak držím palce Fanúš Palec nahoru
Upravil/a Pandy dne 24.06.2015 01:28
Geroj
Ondrah ide ti o to že sa bojíš že by ťa zabíjali :D ale nie sranda, myslim že ti to neprejde aj ked si sa velmi snažil, je to z môjho pohladu blbosť, toto nie je "SIMS KUCHTICI"
KubiKula
Jako nápad to je dobrej ale podle mě je to zbytečný povolání je dost :D
superparba.eu/includes/player_signatures.php?user=3133
_Ego
Nevim o co vám pořád s těma zaměstnáníma jde :D Jo bylo by to hezký mít další zaměstnání, ale problém je ten že by se kvůli tomu museli předělat všechny levely
Franta95
Proč zbytečný? Právě jsem se do toho snažil zapracovat i věci kolem a pozvedli by se díky tomu i 2 typy nemovitostí... a ty levely? přidalo by se 5 levelů někam různě, třeba za levely s policajtem a hotovo.

Jinak mě napadla ještě jedna alternativa získávání masa, trochu schůdnější pro Ondru :D CP by tě navedlo do lesa, kde by se vytvořil objekt srnky a pohyboval by se různě po lese a úkolem by bylo ji trefit sniperkou.

Přemejšlel jsem nad tim docela dlouho a myslim si, že za zvážení by to stálo, hlavně kvůli těm nemovitostem a oproti současným jobům se to aspoň trochu v něčem liší.
RuliiKkO
Citace
Franta95 napsal:

CP by tě navedlo do lesa, kde by se vytvořil objekt srnky a pohyboval by se různě po lese a úkolem by bylo ji trefit sniperkou.


Teď se mi to líbi, souhlasím.
Si te metes conmigo, nos metemos nosotros contigo. Boss

Just enjoying life. Casual cs pleer, hockey enjoyer, f1 lover and also old man.
Pandy
Citace
Franta95 napsal:

CP by tě navedlo do lesa, kde by se vytvořil objekt srnky a pohyboval by se různě po lese a úkolem by bylo ji trefit sniperkou.


Jo to by šlo, moje oblíbené srnky :D To máš u mě jedno bezvýznamný +:D
Kurkuma
Souhlas
Franta95
Citace
werymex napsal:

Citace
Franta95 napsal:

CP by tě navedlo do lesa, kde by se vytvořil objekt srnky a pohyboval by se různě po lese a úkolem by bylo ji trefit sniperkou.


Jo to by šlo, moje oblíbené srnky :D To máš u mě jedno bezvýznamný +:D


bezvýznamný ? Sad a budu mít za 3 plusy jedničku soudružko učitelko? :D

fajn, tak to přepíšu na srnku, ale nevim jak tam teda dát druhy masa, kuřata jako objekt asi nejsou a kdo by taky chtěl zabíjet nevinný kuřátka :D
Zrušený účet
Podle mě je to pěkný návrh, dobře propracovaný. Smile Jde vidět, že sis s tím dal práci jak to vymyslet, aby to nebylo zase CP povolání. Já jen souhlasím a nemám k tomu žádnou výtku. Palec nahoru
TimG
Tie srnky sa mi na tom páčia. :D Celkom by sa mi páčil takýto typ zamestnania.. Smile
Bony
Úplně zbytečná to věc.

1. Musí se ubrat vozidla u CREW
2. Dělali by to 3 lidi nikdo víc a jelikož by se v tom zahrnovaly 3 firmy, tak by všechny 3 nebo 2 by byly volné a tech už tam tak je dost
Neophyte
Franto dobrý nápad, skvěle propracovaný, ale chtělo by to propracovat nějaký ty detaily, protože vše určitě nepůjde tak jak si to sepsal... Ale nápad jako takový dobrý.. Vezmeme to tak, že SP je realná země, kterou oblévá mnoho realných zaměstnání. Proto by nebylo špatné zapojit novou práci, která by mohla zpestřit tu hru. A snad by to byl dobrý job. Jak jsem to četl, tak to vyznělo zajímavě, ale realita může být jiný takže Správně
Maty25
Dobréj návrh jistě bych ho uvítal na serveru ale asi bych ho vyměnil za Pizzaře.
MaTy
S těma srnkama se mi to víc líbí franto :D. Jde vidět že si si s tím dal práci a nechal si na tom záležet Smile. Nové zaměstnání by bylo změna tak proč by nesouhlasit Smile.
There's more to me than just this jersey I wear, and that's Christ living inside of me.
-Stephen Curry

img.tpx.cz/uploads/zachranujugangsystem.png
Přejít na fórum:
Anketa
Jakou webovou sekci prohlížíš nejraději?
Pravidla
5 Hlasů
5%
Nábory
8 Hlasů
9%
Žádosti o pUB
13 Hlasů
14%
Server (př. Návrhy, Ztráty)
14 Hlasů
15%
Žádosti o UnBan/Stížnosti na administrátory
40 Hlasů
44%
PC Poradna
4 Hlasů
4%
Ostatní (př. Inzeraty, Videa, Vizitky..)
7 Hlasů
8%
Pro hlasování musíte být přihlášeni.
Uživatelé online
· Hosté online: 14