Hiearchie článků

SuperNews 04/2020

SuperNews | MegaBite

 

Právě skončil duben/apríl a všichni již určitě nedočkavě čekáte na další díl SuperNews. Mám pro Vás tedy dobrou zprávu, dočkali jste se!   

 

Novinky - server
Několik měsíců byl poker v „beta vezri“ (od 9.4. už není), takže se i tento měsíc opravovalo několik chyb. Jmenovat je nebudu, stejně by to nikdo nečetl.

Velice zajímavá novinka je třeba příkaz /mujdum, který vám zobrazí všechny domy, které vlastníte a spustí jejich animaci

Po zadání příkazu /adminhudba (nebo zkráceně jen /ahudba) můžete zapínat a vypínat admin hudbu.

Pokud k vám personál hotelu není vstřícný, můžete si nyní pokoj zrušit přímo v hotelu (peníze se ale nevrací).

Když hrajete poker a prohráváte všechny svoje peníze, může vás potěšit alespoň to, že už vidíte při hře ankety.

Byly aktualizovány články v /help, konkrétně příkazy, užitečné, import/export, Blackjack a Věrnostní program

Tento měsíc si přilepšila zaměstnání ruská mafia a yakuza, kterým byla navýšena odměna za spolupracovníky při přebírání nemovitosti i vypalování a za zabití člena druhé rodiny při přebírání nemovitosti. Byla také zvětšena oblast přebírání.

Tím jsme ale u mafií neskončili. Byl jim snížen čas přebírání a to na 40 sekund při nejvyšší hodnosti. S každou menší hodností se čas navyšuje o 2 sekundy.

Navyšování odměn se uskutečnilo i u zaměstnání mechanik, kde bylo přidáno na platu při odtahu vozidla a dotankování motorky.

Další ne příliš radostnou novinkou pro trestně stíhané hráče je fakt, že nyní se zatýkání policistou nezruší, pokud budete nastupovat do auta nebo z něj vystupovat.

Někteří majitelé vojenské techniky si už jistě všimli, že pokud jim administrátor zakáže na určitý čas její používání, tak si tuto dobu nově musí odehrát online bez AFK stavu.

Z bezpečnostních důvodů si již nelze přivolat na warpu vojenskou technika a používat zde bunny hop.

Vracíme se k zaměstnáním a naše oči směřují k zaměstnání dozorce, kde, jak už jistě víte, můžete plnit misi Obchůzka. Novinka spočívá v tom, že stačí, aby jeden dozorce tuto misi splnil a dostanou odměnu všichni.

Dozorci byla rovněž zvednuta odměna za misi Obchůzka.

Na server, respektive do nemovitosti RC Zero, bylo přidáno vozidlo RC Cam, které možná znáte pod názvem „Květináč“.

Do vězení byla přidána samotka, do které se dostanete, pokud vás dozorce zabije při útěku z vězení. Strávíte v ní 60 sekund (s VIP 30 sekund), není možné se z ní dostat a při pobytu v ní vám neubývá celkový čas ve vězení.

Pokud vlastníte na vozidle nějaký doplněk, který je třeba v tuningu doplňovat, tak už stačí zadat pouze příkaz /doplnit, který má funkci automatického doplnění.

Koncem měsíce byl přidán příkaz /firmarank, ke kterému připíšete ID firmy a požadovaný rank a zobrazí se vám, co firma získá dosažením tohoto ranku. Pokud však tento příkaz použijete jen jako /firmarank ID, tak se firmy v tabulce seřadí podle aktuálního ranku sestupně.

Jestli se účástníte defaultních eventů, tak jste možná zaregistrovali nový chat. Jedná se o event chat, do kterého můžete psát tak, že před text vložíte tečku. Je dostupný pro všechny eventy na stadionu.

 

Jednalo se pouze o výpis těch nejdůležitějších a nejzajímavějších novinek. Všechny novinky a opravené chyby si lze přečíst na serveru pod příkazem /novinky.

 

Novinky - AT

Tento měsíc je nabitý poměrně hodně změnami, takže si je zde vypíšeme.

Hned z kraje měsíce byl na post moderátora serveru a zároveň organizátora akcí přijat Maxgustin.

Bohužel nás nadobro opustil Krowky, z jehož ztráty se bude Super Pařba vzpamatovávat ještě dlouho.

Na post hlavního administrátora místo něj nastoupil err0rk0, jenž zastával tento post už v minulých dobách.

Jelikož se po err0rk0vi uvolnilo několik postů, tak je musel někdo zaplnit. V prvním týdnu měsíce se tedy novým porotcem prominutí stal TripS a Will byl přijat na pozici porotce permanentních unbanů na webu. Gameluner se v ten stejný den stal správcem podvodů.

Byla spuštěna také zkušební doba na OA pro hráče ALIEN, [P]ida a SharK. Na post OA se dostal SharK (nyní SharKo).

Pitras a Shalmay byli povýšení na administrátora, tudíž se řady AT o něco rozrostly.

Na řádové administrátory však byli přijati i Baseball a Reggie_. Jedná se ale o adminy, kteří působí v anglické komunitě Super Pařby.

Ke konci měsíce byl z AT vyhozen TripS a na jeho místo byl dosazen Maxgustin, jelikož byl nejvhodnějším kandidátem pro místo správce akcí, které po TripSovi zůstalo volné.

Tím se dostáváme k poslední nabídce volné pozice. Na porotce prominutí banu byl krátce poté vybrán Will.

V dubnu/aprílu bylo upraveno serverové pravidlo č. 1 a v platnost přišlo nové gang pravidlo č. 9.

Statistiky AT

Nebudu zde uvádět, kdo dal kolik jailů, aj. Důležitý je AT jako celek a opravdu to není o tom, kdo bude mít na konci měsíce nejvyšší čísla. Berte tyto statistiky spíše jako zajímavost.

 

Začneme hned u trestu nejmenšího kalibru. Celkový počet napomenutí byl tento měsíc 638.

Dalším trestem v pořadí je umlčení. Mohli jste dostat trest 5 minutový, 10 minutový a v horších případech to mohlo být i více. Dohromady byl příkaz pro umlčení napsát 288 krát.

Jinou formou trestu je tzv. admin jail. Nejčastěji se používá ve spojení s bordelem na warpech, ale může to být i bordel na akci či spawn kill. Admin jailů bylo uděleno přesně 288.

Speciálním trestem je vyhození ze serveru, kterých bylo rozdáno 173. Můžete se s ním setkat, když porušíte pravidlo, které nelze potrestat například umlčením, ale má samozřejmě více využití. 

Druhým nejtvrdším trestem je time ban, který se uděluje pouze na určitou dobu a po vypršení můžete hrát dál (ne však do nekonečna). Jeho délka je různá, můžete dostat ban na 5 hodin, ale i na 720. Pokud opomeneme délku, tak lze s jistotou řící, že bylo uděleno celkem 163 time banů.

Pokud time ban nestačí a hráč stále porušuje pravidla, musí se přikročit k permanentnímu zabanování. Tento měsíc byl znemožněn přístup 7 hráčům.

Posledním druhem trestu je odebrání určitých financí z banky. Vybráno bylo na pokutách astronomických 1 001 036 321‬ $.

Nyní přejdeme k optimističtější části statistik. Admin team je určený i k tomu, aby hráčům pomáhal a zpříjemňoval jim hru a ne jen aby je trestal.

Na admin dražbách se vybralo tento měsíc 16 051 934 001‬ $.

Základní formou pomoci hráčům je odpovídání na dotazy. Vcelku 5982 krát bylo odpovězeno na dotaz.

Super Pařba je známa z částí díky svým originálním admin akcím. Administrátoři a organizátoři akci jich uspořádali 247.

 

 

Akce + gangy

Mluvil jsem již o akcích na SP a u toho také zůstaneme.

 

Crew akce

 

Správce crew, Domes, si pro Vás připravil akci, které se mohly zúčastnit firmy i gangy. Náplň byla jednoduchá a to získat co nejvíce bodů/RS pro svoji firmu/gang. Bylo celkem 5 míst pro gangy a 5 míst pro firmy. Na 1. místě mezi gangy se umístil gang Banánci. Mezi firmami vzešla jako vítěz firma Thug_Life_Dealers.

 

Hledání velikonočních vajíček

 

Ani tato nepříjemná situace, která panuje ve světe, nezabránila tomu, abyste mohli oslavit Velikonoce. Organizátory akce byli Maxgustin a Yoistik. Na mapě bylo rozmístěno 100 vajíček rovnoměrně po oblastech LV, LS, SF a Ostrovů. Nejlepším hledačem se stal jarehaluz, chybělo mu pouze 1 vajíčko.

 

Fotbal

 

Kdo by to byl řekl, že ve hře zaměřené na střílení se bude hrát fotbal? Jedná se v podstatě o týmy po třech řídící 3 auta snažící se dostat „míč“ do brány. Autor a organizátor této akce je opět Maxgustin. Akce stále probíhá, takže se můžete určitě koukat jako diváci, ale přihlásit už ne.

 

Autovraky

 

Ti co hrají na Super Pařbě déle než cca 5 let si určitě pamatují na administrátora mAGiic. On je původním autorem této akce a koncem března/marca ji oprášil a znovu uspořádal Yoistik. Smyslem této akce je, že musíte mít určité vozidlo, tzv. autovrak, startuje se se stavem 100, zapnutými kolizemi a vypnutými premium výhodami. Nejrychlejším řidičem autovraků se stal PetryS.

 

Air Races

 

Stejně jako v předešlém měsíci, tak i tentokrát pro vás Maxgustin zorganizoval mega akci zaměřenou na letecké závody. Princip této akce byl velice jednoduchý. Bylo pořádáno několik závodů a z nich jste dostávali podle umístění body do celkového hodnocení. Vítězem celé akce se stal ypres.

 

Gratuluji všem výhercům. Pokud byste chtěli více podrobností, tak si je můžete přečíst ZDE

 

Jsme u konce dubnových/aprílových SuperNews a mě nezbývá nic jiného, než Vám poděkovat za jejich přečtení.

 

SuperNews napsal MegaBite

Nadpisy vytvořil MiKyi

petrys
#1 | petrys dne 06 květen 2020 03:18:45
Dlouho jsem nepřečetl SuperNews celé, ale dnes se mi to povedlo. Všechno hezky sepsané a přehledné. Klobouk dolů *HI*
Rebekah Mikaelson
#2 | Rebekah Mikaelson dne 06 květen 2020 13:05:37
Súhlasim s petrysom, proste superko. Inak, netušil som, že TripS bol vyhodený.
err0rk0
#3 | err0rk0 dne 10 květen 2020 11:36:33
Skvělé SN, jen tak dál!
Ad4M_
#4 | Ad4M_ dne 10 květen 2020 17:24:13
Hezká práce, jen tak dál. Good job!
Krowky
#5 | Krowky dne 10 květen 2020 19:51:40
Pekné SN akurát tam máš chybu v riadku s mojim odchodom :D z toho sa nikto nemusi spamätávať :D

Přidat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

Hodnocení

Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště se nebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.
Anketa
Jak trávíte letošní prázdniny?
Doma u počítače 25 Hlasů
21%
Na dovolené v Česku/na Slovensku 18 Hlasů
15%
Na dovolené v zahraničí 7 Hlasů
6%
V práci 35 Hlasů
29%
Jinak 35 Hlasů
29%
Pro hlasování musíte být přihlášeni.
Uživatelé online
MaiLo
MaiLo
MaiLo MaiLo.
Aktivní před ~1min
, Czech_
Czech_
Czech_ Czech
Aktivní před ~4min
, Ember
Ember
Ember Ember
Aktivní před ~2min
· Hosté online: 81