Číst diskuzi

 
Rozhovor - Bratek
Czech_
img.tpx.cz/uploads/PicsArt_06-29-04.28.35.png
Citace
Bratek je vysloužilý administrátor a aktuálně nový IT poradce na webu SuperPařby. Jak vnímá aktuální ekonomiku na serveru? Kde čerpá své znalosti ohledně technologií? To vše se dozvíte v rozhovoru.

| Ahoj Bratku, vítám tě u rozhovoru. Objevil si se na serveru po delším čase, takže na začátek bych se rád dozvěděl něco o tvé minulosti na serveru.
| Zdravím, vítám, ahoj. Moje historie je celkem jednoduchá. Když to vezmu ve zkratce, tak začínal jsem někdy v roce 2011, kdy jsem aktivně hrál zhruba do půlky 2014. Pak jsem měl první pauzu a znovu se objevil někdy v roce 2016, ale tam to nemělo dlouhé trvání a pak jsem se tu objevil zase po 4 letech teď.

| Co tě tedy donutilo dát si takové pauzy? A proč jsi se vždy vrátil zpátky?
| Tak nějak ty pauzy přišly samy, jednoduše mě to asi nebavilo. Ono když na serveru už hraješ delší dobu a máš prakticky všechno, tak se nemáš za čím hnát. Ty první roky mě tam hodně držely gangy a hlavně parta ve starém ACAB a následně IB. Vrátil jsem se asi vždy kvůli nostalgii, i když teď naposled za to může hlavně Will, protože rozposlal hromadnou SZ na webu a mě superpařbu připomněla notifikace v mailu :D

| Gangy tě nejspíše držely delší čas na serveru. Je tomu tak i nyní nebo spíše děláš něco jiného?
| U mě se to nedá říct že přímo gangy, já jsem se nikdy nějak moc neangažoval do toho systému. Na GRka nejsem žádný závodník a na GW jsem byl taky špatnej. Hodně jsem se tam věnoval bojům o území, když to ještě mělo smysl, ale jinak to bylo čistě kvůli partě, která v gangu byla a dalo se s nima normálně bavit. Momentálně spíš dělám něco co mě napadne, asi týden zpět jsem dodělal levely, pak samozřejmě dělám mechanika, to mi tak sedí nejvíc a nebo zkouším dávat nějaký achivementy, bavím se s lidma v chatu apod. Však to znáte.

| Myslíš si, že je aktuální GS na tom dobře? Nebo to bylo v minulosti lepší?
| Hele jak jsem psal, na GS se ptáš špatnýho člověka. Teď jsem v gangu jen proto, že mě někdo známej prostě pozval :D V minulosti fungovala mezi gangy určitá rivalita a troufám si tvrdit že i respekt, který ale podle mě ze serveru zmizel už úplně. GS je prakticky furt stejný, jaký byl, jen lidi jsou jiný.

img.tpx.cz/uploads/IMG_20200629_175558.png
| Když si se po pauze vrátil, zaujaly tě novinky na serveru? nebo si spíše očekával, že vývoj serveru bude větší?
| Popravdě jsem asi nic nečekal, ten vývoj tam prostě přirozeně přibývá. Trošku jsem si po té době musel zase zvykat na ten interface, grafiku a všechno s tím spojené, ale mód je pro mě pořád stejný, jen má věci navíc. Líbí se mi, že se přidaly věci jako detektivky a questy na ostrovech, jen je škoda že to je taková jednohubka, kterou jednou uděláš a znova už nemáš důvod na ni jít. Trošku v rozepři mám pořád daily questy, na který jsem trpěl při dělání levelů a úplně se mi ten systém nelíbí, ale s tím nic nenadělám.

| Na serveru ubývá celkový počet hráčů. Může to být zapříčiněno i tímto vývojem serveru, že vlastně hráči vše udělají, a pak už následně nemají na serveru co dělat?
| Je to stará hra, postupně to podle mě upadne úplně jako všechny starší věci a nebo se to bude držet už jen z nostalgie. Těch faktorů k tomu bude ale víc, ono když chceš, tak tam najdeš co dělat, ať to můžou být už jenom nějaký blbosti s lidma co znáš. Takže to není jenom tímhle.

| Jde tedy většina lidí jen za penězi a neužívá si hru a vlastně i mod, který jim SP dopřává?
| Nevím jestli jen za penězi, ale určitě to hodně lidí celkově moc hrotí, hrajou si na gangstery, navzájem si nadávají do rodin a neužívají si hru. Nakonec to celý eskaluje k dlouhodobým šikanám a zbytečným banům na serveru. Čistý žabomyší války tady :D

| Přivítal by si reformu? Myslíš, že by to zlepšilo hratelnost na serveru?
| Co to je teď za hype, že všichni mluví o reformě? To že se vymažou nějaký virtuální miliardy nic nezmění. Ty peníze na ten server stejně znova natečou. Za měsíc by tam byly další miliardy. Tady to není o tom, dát všechno na nulu, ale udělat to tak šikovně, aby se ty peníze na serveru točily a ne jenom přibývaly. Odvod peněz ze serveru je ale dlouhodobý problém, který se tu řešil od začátku.

| Napadají tě nějaké reálné možnosti, jak by se dal tento pravidelný odvod peněz zajistit?
| Větší ceny ochran na domech. Možná nějaký systém, kde by nemovitost musela mít i nějaký svoje náklady a majitel si to musel hlídat. Například kolísavou cenu benzínu na benzínkách, kde by jsi musel ten benzín co prodáváš i nakupovat a hlídat si to tak, aby jsi vydělával. Poplatky za opravu aut, který vlastníš (osobní, firma, gang, ..) a rozbiješ je, něco jako v GTA Online, kde když to rozbiješ, tak si zaplatíš opravu, když ti to rozbije někdo jiný, tak platí opravu automaticky on. Určitě by toho šlo vymyslet hodně.

| Vidíš nějaké zásadní rozdíly co se týká staré a nové SP? Například chování hráčů, admin teamu...
| Už jsem to psal, chybí tomu ten vzájemný respekt. Každý je tu velký gangster, který už na SP odehrál tolik hodin, že všichni jsou vlastně lůza. Lidem zkrátka chybí pokora a respekt, ale to není jenom na SP, to je všude v dnešní době. AT ten respekt od hráčů ztratil taky, dřív jsem neviděl, že by do AT tolik lidí takhle sypalo, jak to umí určití třeba v SB na webu. Možná je to i tím mírnějším trestáním, ale nevidím do interních věcí, dávno nevím jak to v AT funguje, tohle je jejich věc.

| Jak si myslíš, že si mohou členové AT ten respekt získat zpět?
| Tohle je dost těžká otázka. Tohle neuděláš lusknutím prstu, ale byla by to práce na dlouhou trať. Co by se mohlo zlepšit, tak je určitě profesionalismus. Já vím, jsme ve hře a má to být volnější, ale když pak vidíš od člena AT nějakou nemístnou poznámku, která pomalu hraničí s urážkou hráče, tak se to podle mě fakt nehodí. Kdyby ti prodavačka v obchodě kecala do nákupu, tak už tam příště nakupuješ nejdeš.

| Býval jsi dříve administrátor. Podal sis dokonce i přihlášku do letošního náboru. Plánuješ tedy nějaký comeback nebo si to podal spíše ze zvědavosti zdali uspěješ?
| Neplánuji nic, zrovna jsem jen vychytal nábor a tak jsem to zkusil. Neměl jsem co ztratit, ale předpokládal jsem, že to takhle dopadne. Jen mě mrzí že se ta žádost hned zamkla a nevyjádřilo se aspoň víc členů AT.

img.tpx.cz/uploads/PicsArt_06-29-04.52.22.png

| Vídáme tě často na webu. Co říkáš na nový web design a nové funkce webu?
| Hele věděl jsem že se něco připravuje, ale když tam byl najednou nový design, tak mě to popravdě překvapilo. Web se mi líbí, jsem rád že tam i nadále zůstala tmavá téma a nikdo to necpal do světlý. Musím ale uznat, že na první pohled jsem byl dost vyjukanej a vlastně hledal co kde je. Je to ale příjemně udělaný, zorientuješ se za chvilku a konečně tam taky normálně funguje SB a nemusíš pořád mačkat F5. Jinak to furt funguje stejně, propojení účtu na serveru pro statistiky na webu už je jenom taková třešnička na dortu.

| Vidíme, že hráčům neustále pomáháš s jejich PC problémy, proto ti také byl přidělen nově IT technik. Kde jsi se naučil tolik věcí ohledně PC atd.?
| Snažím se pomoc, pokud o tom něco vím. Ono prakticky od toho roku 2010 se kolem toho PC pohybuji, co jsme to poprvé měli doma. Mraky jsem se toho naučil právě na SP zase od lidí, co o tom něco věděli a nebo jsem jen pročítal Diskuze o PC. Na střední škole jsem studoval IT, kde jsem potom udělal k překvapení všech i maturitu. Každopádně mám k těm technologiím kladný vztah a zastávám ten názor, že na netu o tom najdeš všechno, jenom musíš umět hledat a musí tě to trošku bavit.

| Bereš tedy i inspirace z netu nebo spíše využíváš to, co jsi se naučil?
| Oboje, když to vím z hlavy, napíšu to z hlavy. Když to nevím, mrknu na net a nastuduji si prostě další věc, která se může kdykoli hodit.

| Jsou tedy lidé spíše líní si daný problém vyhledat?
| Určitě, je jednoduší se zeptat, než to zbytečně a zdlouhavě hledat :D Kolikrát ani nevíš v čem může být problém. Já se v práci taky radši zeptám, než abych to hledal a zdržoval se od další práce. Stejně je lepší se ozvat, než se sám trápit a pak si z toho něco odnést.

| Zmiňuješ tu svoji práci. V SB můžeme slýchat, jak si v práci chilluješ a bavíš se nad příspěvky hlupáků ve foru. Co tedy děláš za práci?
| Hele jsem na Service desku O2ITS v Praze, řešíme tam požadavky firemních zákazníků ohledně IT služeb, které ITSka poskytuje a máme na starost dohledy na datový centra. Když to vezmu jednoduše, tak většina se řeší přes ticketovací systém, který můžeš přirovnat právě k fóru, pak chodí požadavky mailem a občas i někdo volá, ale to je minimální. Telefon spíš častěji zvedám sám a někam volám, například když se něco děje na těch datových centrech, tak to pak předávám řešitelům. My fungujeme jako první kontakt se zákazníkem a jeho požadavky pak předáváme na určitý řešitele. Mám tam denní a noční směny, kde na denní jsme ve dvou, občas ve třech. V noci tam jsem sám. Nejvíc se toho děje zhruba od desáté hodiny do té šestnácté hodiny, jinak je většinou klid a dělají se nějaký interní věci, audity apod. nebo si můžeš dělat svoje věci, v mým případě většinou netflix nebo youtube :D Každopádně kolegové třeba řeší i svý zákazníky, kde jim například spravují webový stránky. Časem bych se chtěl taky dostat víc do programování webů, se kterým jsem začal právě na střední, ale nikdy jsem se do toho pořádně neponořil. Jsem na tomhle místě ale teprve půl roku a tak se ještě rozkoukávám, uvidíme co bude časem dál.

| Pomáhají ti nějak zkušenosti z práce i s problémy, které mají hráči v PC poradně?
| To ani ne, tady na fóru jsou čistě uživatelský problémy, které většinou souvisí právě s nastavením určitého PC nebo je taky možný problém mezi klávesnicí a židlí. Na tohle jsou spíš moje osobní zkušenosti, v práci je to víc komplexnější.

| Je tvá práce hodně náročná? Popřípadě vyplatí se to dělat za daný cash nebo spíše bys chtěl časem tento job vyměnit?
| Náročná řekněme asi jak pro koho, práce jako takový moc není, rozhodně se nepředřu a můžeš si dělat i svoje věci. Jsou tam ale ty noční a to nesedí každýmu. Časem se ještě uvidí, buď bych se chtěl posunout někam na řešitelskou frontu, kde už budu s požadavky přímo něco dělat a nebo se ve volným čase věnovat třeba tomu zmiňovanému programování. Nemám to úplně promyšlený, taky to může dopadnout úplně jinak. Popravdě mě ta Praha moc neoslnila, ve volných dnech tu nejsem a jezdím zpět do Svitav, kde máme s kámošema garáž, která se nám teď postupně rozjíždí. To je všechno otázka času, co s námi život plánuje, uvidíme.

| Byl bys třeba ochotný odejít z práce a začít se naplno věnovat programovaní nebo té vaší garáži?
| Určitě by mě to bavilo víc, než chodit do práce. Pracovat na sebe je asi to nejlepší, co můžeš dělat, ale musíš v tom umět chodit. Takhle mám stálý příjem a nemusím se bát co bude dál. Na můj vkus bych v tom musel vidět nějaký peníze, než bych opustil práci, jinak to nemá cenu. K obojímu si musíš najít svoje zákazníky, nesmí to být jen jednorázový práce nebo to šikovně točit a hledat furt nový příležitosti.

| Když už tak mluvíme o tom podnikání. Dají se tyto praktiky využít i na SuperPařbě, abys získával větší obnosy peněz?
| V dnešní ekonomice to je asi už těžký, dřív se nejvíc (legálně) vydělávalo právě na obchodu, kdy jsi přeprodával auta, domy, nemovitosti, trávu. Teď už ty věci ale nemají takovou cenu a hlavně je za tím hrozných nervů, kdy to řešíš a místo toho můžeš jezdit jednoduchý CP2CP konvoje a mít dost virtuálních dolárků. Já osobně ale nějak můj virtuální obnos neřeším a tak se ani nesnažím tam něco vymýšlet, hraju to pro zábavu.

| Dobře, děkuji ti za rozhovor. Měj hezký zbytek dne.
| Taky děkuji za rozhovor. Měj se krásně a užívej život.


//by Czech

superparba.eu/includes/player_signatures.php?user=30353





img.tpx.cz/uploads/brtkczche1641763030.png




🇨🇿 🤝 🇺🇦
ZoomiceQ
Moc pěkný rozhovor a uplně v pohodě hráč z dávných dob se kterým se šlo vždycky super pobavit Smile vlastně jsme stejně začli,stejně měli pauzu a stejně podobně se vrátily. rád tu vidím takový hráče. Smile
Ad4M_
Bratek je šéf, rozhovor na úrovni. Oběma přeji hodně štěstí ve hře i v životě.
RockeR
Výběr hráče dobrý, možná jenom ubrat otázky na jeho osobu(RL) a trochu mě boleli oči z té bílé barvy (tučné písmo), ale jinak jsem dočetl do konce, rozhovor se mi líbil, dozvěděl se pár věcí a s některými výroky i souhlasím. Bratek je prostě stará škola, dobrý kámoš, snad to tady vydržíš nějakou dobu ty kluku jedna ;)
A samozřejmě zase dobrá práce Czechu, je vidět, že se na postu snažíš a baví tě to Palec nahoru
Czech_
trochu mě boleli oči z té bílé barvy (tučné písmo)


Ahoj, omlouvám se za potíže. Mám tlusté prsty a omylem jsem to špatně nastavil. Opraveno Správně
superparba.eu/includes/player_signatures.php?user=30353





img.tpx.cz/uploads/brtkczche1641763030.png




🇨🇿 🤝 🇺🇦
Disco
Ahoj,

poslední dobou málokdy si přečtu něco tady až do konce a tohle byl jeden z mála topiců co mě i bavil a dočetl jsem ho fakt do konce. Dobrý výběr člověka a vedený rozhovor na aktuálních informacích. Bratka vůbec neznám, o to víc mě rozhovor zajímal, ale přijde mi, že tu je jeden z těch rozumnějších a víc vyrovnaných lidí. :D

Chválím i za ty nadpisy, protože jsou v obou verzích webu (světlé i tmavé) čitelné, pokud je to tvá práce Palec nahoru a pokud ne, tak máš dobrý výběr grafika.

Otázky na RL mi přijdou super, nesdílím moc názor nahoře, nemusí se nutně všechno furt točit kolem hry a pokud má někdo něco zajímavého z RL co může zajímat hodně lidí, proč toho nevyužít.

Jen tak dál, přeju hodně úspěchů. *Dobrá práce*
GHETTO CARTEL <33 2017 - 2019 Pláču

superparba.eu/includes/player_signatures.php?user=22392
img.tpx.cz/uploads/received_2538155999783037.png
Bratek
Ještě jednou díky moc za rozhovor, na tom prvním nadpisu se hrozně plavímTak ty jsi dobrejTak ty jsi dobrej

Ještě si dovolím doplnit první otázku, jelikož jsem dneska z nudy pátral na webu a projížděl moje starý příspěvky, kde jde prakticky odvodit moji dřívější aktivitu, ať máte reálnou představurofl

Spoiler
14.06.2011 - 09.09.2014
11.05.2015 - 30.05.2015
14.12.2015 - 14.03.2016
03.01.2017 - 20.02.2017
20.04.2020 - současnost

KittyKat
super rozhovor, super hrac a typek Smile

jeden z mojich oblubenych rozhovorov :D
Přejít na fórum:
Anketa
Kde si užíváte léto?
Na dovolené u moře.
10 Hlasů
13%
Na koupališti/rybníku.
5 Hlasů
6%
Poznávám památky v zahraničí.
1 Hlas
1%
Bohužel ho trávím v práci/na brigádě.
28 Hlasů
35%
Hraju na počítači celé dny.
18 Hlasů
23%
V klubu nebo na letních akcích.
10 Hlasů
13%
Sedím jen doma a občas někam zajdu.
8 Hlasů
10%
Pro hlasování musíte být přihlášeni.
Uživatelé online
· Hosté online: 11