Informácie o serveri

R
Pripojiť sa na server

Čítať tému

 
Novy akumulator
Interstellar
Model: Honor 6: H60-L04
OS: Android 6.0
Procesor: 8jadro 1,7GHz
RAM: 3GB
Batéria: Li-Pol, 3100mAh

Ahoj, mam taky problém, že svoj telefón mám už 1,5roka a akumulátor (batéria) už začína strácať svoju pôvodnú kapacitu.

Chcem si kúpiť nový akumulátor a neviem či je lepší Li-Ion, alebo Li-Pol. Na internete som ponachádzal všelijaké informácie, raz je Li-Ion lepšia, raz je Li-Pol lepšia, tak teraz neviem.


ďalej som na internete čítal, že Li-Pol, aj Li-Ion akumulátory treba formátovať pred prvým použitím.

Formátovanie: Vybitie batérie do vypnutia telefónu a nabíjanie 12h, proces opakovať 3x.

Na inej stránke som našiel, že Li-Ion a Li-Pol batérie sa formátovať nemajú, pretože sa poškodia a hrozí výbuch.
Takže ich treba, alebo netreba formátovať ?


Zhrnutie:
1. Chcem vedieť, ktorá z nich je lepšia.
2. Treba alebo netreba formátovať.

Díky za pomoc.
Bratek
Co jsem se tak dočetl, tak Li-Pol vypadají lépe. Sice jsou dražší a baterie ztrácí kapacitu o malé zanedbatelné procento rychleji, ale naopak lépe snášejí extrémní teploty. Li-Ion má naopak nevýhodu, že i když dobíjíš třeba jen 20%, tak to baterka vnímá jako celý nabíjecí proces, navíc i kdyby si ji nepoužíval, tak sama stárne. Kvůli vysoké reaktivnosti lithia se totiž článek rozkládá sám od sebe. Osobně mám na svém HTC Desire 620 baterii Li-Pol s 2100mAh a jsem s ní spokojen. Po roce využívání mi pořád vydrží celý den na datech nebo wi-fi, což je pro mě standart a nemám s tím problém. Dokonce i v odtěch mrazech co teď venku jsou, tak funguje na pohodu.

Dále podle mě Li-Ion by zřejmě asi potřeboval formátovat, ale u Li-Pol to není nutné. Z osobní zkušenosti jsem to při koupi telefonu nedělal a žádnou kapacitu jsem neztratil. Naopak je pro telefony lepší je úplně nevybíjet a nabíjet je tehdy, když mají třeba 20%. Naopak není nejlepší je dobíjet při 90%, to už je lepší počkat třeba na 60%-70% a pak je strčit do nabíječky, tolik to té baterii neublíží.
Interstellar
Okej, tak ja sa radšej prikloním k tej Li-Pol, nebol som si istý, ktorú brať, lebo ako som už písal, tak na internete bolo kadečo, ale nič z toho sa navzájom nezhodovalo.

Díky za čas a za radu.
Geroj
Ja som zase čítal že to "formátovanie" nie je nutnosť, lion si svoju kapacitu vraj pametá, a bolo to potrebne len u starších typov baterii, každopádne asi by som šiel do toho čo si tam mal pôvodne, podstatné + a - už napísal bratek, hodim teda zámok, keby niečo tak SZ.
Prejdite na fórum:
Anketa
Jakou webovou sekci prohlížíš nejraději?
Pravidla
5 Hlasov
5%
Nábory
9 Hlasov
10%
Žádosti o pUB
13 Hlasov
14%
Server (př. Návrhy, Ztráty)
14 Hlasov
15%
Žádosti o UnBan/Stížnosti na administrátory
40 Hlasov
43%
PC Poradna
4 Hlasov
4%
Ostatní (př. Inzeraty, Videa, Vizitky..)
7 Hlasov
8%
Len prihlásení môžu hlasovať.
Kto je online
· Hostí online: 22