Informácie o serveri

R
Pripojiť sa na server

Čítať tému

 
Diskuzia o "správnom" chode server
PanKlobaska
Zdravím, rád bych se také přidal to této konverzace

1) Naprosto souhlasím že peníze na serveru nemají cenu. Jediný význam mají pro mě ten, že jich nahromadím co nejvíc a doufám, že nějaký trouba zapomene (občas záměrně) zaplatit inkaso u nemovitostí. Tohle je podle mě jediný způsob jak získat dobré nemovitosti. Chtělo by to něco do čeho investovat velké množství peněz, ale zároveň aby to mělo význam

2) Ale na druhou stranu se musím zastat ATomase. Jelikož tu hraji už nějakou dobu cca od roku 2016. I když v průměru s ostatníma hráči nemám tolik hodin. Jelikož jsem se vždy na SP připojil hrál 14dní až 1 měsíc a pak jsem zase hru na půl roku i víc vypnul. Podle mě je problém v tom že někteří hráči si myslí, že SP je kontent na vždy. Dost hráčů by si mělo uvědomit že SP má cca 40-50h kontentu (možná i víc ), což je s porovnáním s dnešníma hrama solidní číslo na to kolik lidí na tom reálně pracuje. Bohužel GTA:SA nemá možnost dělat furt něco nového jako toho je u Sandbox nebo MMORPG her (Například Minecraft nebo Wowko). A další věc by si hráči měly uvědomit že SA:MP udělal fanoušek GTA:SA z nuly. Proto má určité omezené možnosti.

Vysvětlení: "kontent" beru významově jako : činnosti na SP co dělat abych je nemusel furt opakovat.

3) Kolektiv : Kolektiv na SP podle mě funguje už pomalu jak VR chat. To co drží většinu hráčů, jsou kamarádi, se kterýma jsou činnosti na serveru zábavnější. (A to je to co dost hráčů drží na SP i tisíce hodin)

4) Ale abych neříkal že na SP je všechno super a zábavné musím podotknout : A to je příšerná komunikace ze strany některých členů AT. Např : Gang nebo hráč je potrestán na základě určeného pravidla, to je naprosto v pořádku. Ale trest je jen v AT harmonogramu, což mi přijde jako blbost. Myslím si že když už bych měl být za něco potrestán tak, bych měl vědět podle jakých tabulek. Když si to vezmeme když se AT domluví můžou si dělat co chtějí. Kvůli tomu mi přijde jako zbytečnost dávat report na Adminy, jelikož on jediný má přistup k tomu co může a nemůže. Hráč nemá možnost se jak bránit, jelikož sám neví podle čeho dostal trest. (Návrh udělat výstřižky z AT harmonogramu dostupné pro hráče).

5) A ještě bych podotknul tento návrh: https://superparba.eu/forum/viewthread.php?thread_id=109377
Podle mě super návrh, a ještě lepší dodatek od Zora. Packet loss se nedá nijak zneužít. Přitom by to GS systému dost pomohlo

To je asi vše
MegaBite
Citácia
Ale trest je jen v AT harmonogramu, což mi přijde jako blbost. Myslím si že když už bych měl být za něco potrestán tak, bych měl vědět podle jakých tabulek. Když si to vezmeme když se AT domluví můžou si dělat co chtějí. Kvůli tomu mi přijde jako zbytečnost dávat report na Adminy, jelikož on jediný má přistup k tomu co může a nemůže. Hráč nemá možnost se jak bránit, jelikož sám neví podle čeho dostal trest. (Návrh udělat výstřižky z AT harmonogramu dostupné pro hráče).


Harmonogram se přímo odvíjí od pravidel a ta jsou všem přístupná. Není důvod, aby hráč věděl, za kolik mute dostane ban nebo za kolik smazaných anket je pokuta. To je nesmysl, akorát by se to zneužívalo a hráči by dělali bordel a vyhýbali se větším trestům, jako pokuta nebo ban. My si rozhodně nemůžeme vybírat, za co trestáme, tresty jsou v souladu s pravidly. Jedna jednoduchá, ale pravdivá rada: neporušuj pravidla a nemusíš tohle řešit.

Citácia
5) A ještě bych podotknul tento návrh: https://superparba.eu/forum/viewthread.php?thread_id=109377
Podle mě super návrh, a ještě lepší dodatek od Zora. Packet loss se nedá nijak zneužít. Přitom by to GS systému dost pomohlo


Tohle by GS nijak nepomohlo, svůj packet loss máš v F5 a že má někdo ztracené packety nutně neznamená, že má lagy, proto to ATomas nechce zveřejňovat.
Jiry
A nenapadlo vás proste jen to, ze SAMP už je sakra starý? Dřív si nemovitosti nekoupil už vůbec, tohle tady bylo proste vzdycky, i když tu bylo 100vky hráčů on-line a stejně se hrálo.
Pak další věc je jak píše Jertn spoustu lidi chodí na server jen provokovat a znechucovat hru ostatním. Není třeba se zamyslet nad sebou než házet vinu na updaty a premia ?
Je tady téměř kompletně jina komunita než tehdy, proste dneska je náplň SAMPU a přímo SP jen být toxic na serveru, nahlasovat každého za kravinu a tak dále.
Psáno z mobilu, omlouvam se za nejake čárky, apod..
destiny-
Citácia
A nenapadlo vás proste jen to, ze SAMP už je sakra starý?


Keď je staré, tak prečo na konkurencii hraje 3x viac hráčov ako na SP? Jaj prepáč, stará hra Smile

Citácia
Dřív si nemovitosti nekoupil už vůbec, tohle tady bylo proste vzdycky, i když tu bylo 100vky hráčů on-line a stejně se hrálo.


Predtým bol systém samovoľného prepadovania nemiek po nezaplatení inkasa. Tak sa aspoň čakalo, kempil sa pickup nemky, zabíjali sa ľudia pred pickupom nemky aby mali väčšiu šancu tú nemku získať. A teraz? Vystrelil som po hráčovi a jeho reflex hneď "Y" a mise vw. Tí hráči už pomaličky začínajú byť vygumovaný z toho, ako jazdia z bodu A do bodu B a úplne stratili pojem, čo za titul nesie GTA. Nieje to jazdenie jak robot, ale o strieľaní, rivalite, atď.

Citácia
Pak další věc je jak píše Jertn spoustu lidi chodí na server jen provokovat a znechucovat hru ostatním.


btw. Medzi tých toxických hráčov patríš aj ty, tak nepíš ****, dik.

Toľko k tebe.
PanKlobaska
Citácia
Harmonogram se přímo odvíjí od pravidel a ta jsou všem přístupná. Není důvod, aby hráč věděl, za kolik mute dostane ban nebo za kolik smazaných anket je pokuta. To je nesmysl, akorát by se to zneužívalo a hráči by dělali bordel a vyhýbali se větším trestům, jako pokuta nebo ban. My si rozhodně nemůžeme vybírat, za co trestáme, tresty jsou v souladu s pravidly. Jedna jednoduchá, ale pravdivá rada: neporušuj pravidla a nemusíš tohle řešit.


A nebylo by právě lepší kdyby si hráči mohly dávat bacha... protože čím míň lidí v banlistu tím víc na serveru ne ?
Nukaz
Co si budeme celá reforma byla fiasko, čekal jsem že to nějak pomůže serveru, ale naopak ještě to více pohřbilo. Mělo se to udělat jak navrhoval Krowky. Prostě sebrat všechno včetně nemek.
Ano hráči, co by nadávali a říkali věty typu "já jsem do toho dal tolik peněz a teď nebudu mít nic?"
Nikdo je do toho nenutil dát peníze. Tohoto se podle mě Atomas bál, proto to takto neudělal. No nic, mělo by se to řešit, dokud to jde, bo později si myslím, že tento server upadne, což bude veliká škoda.
img.tpx.cz/uploads/rchldkk.png
NAZDAJ
destiny-
Ja by som navrhol vrátenia systému čo prepadali nemky, troošičku zmenšiť ceny aut, zrušiť tu pofidérnu kredit banku + zrušit terákom to, že čim vacsi wl tak ma vacsiu odmenu.
nurFer
Prečo vlastne to pravidlo, že hráč môže mať maximálne 3 nemky nekontrolujete ? Keby sa to začne kontrolovať, tak by sme tu teraz nemuseli riešiť to, že nemky sú nepredajné, načo toto pravidlo vlastne je, keď sa dá ľahko oj*bať ? pamätám si ako nemky lietali v jednom kuse v dražbách, teraz väčšinu z nich odkúpil jeden nemenovaný hráč a nepustí ich ani za nič, možno by to bolo hard hľadať to v logoch, že kto si tie nemky predával za 1$ ale stále lepšie, než aby server umieral a hráči nemali vpodstate motiváciu hrať.
Czech_
Prečo vlastne to pravidlo, že hráč môže mať maximálne 3 nemky nekontrolujete ? Keby sa to začne kontrolovať, tak by sme tu teraz nemuseli riešiť to, že nemky sú nepredajné, načo toto pravidlo vlastne je, keď sa dá ľahko oj*bať ? pamätám si ako nemky lietali v jednom kuse v dražbách, teraz väčšinu z nich odkúpil jeden nemenovaný hráč a nepustí ich ani za nič, možno by to bolo hard hľadať to v logoch, že kto si tie nemky predával za 1$ ale stále lepšie, než aby server umieral a hráči nemali vpodstate motiváciu hrať.


To bude tím, že žádné takové oficiální pravidlo není :D je to jen systémové omezení, jenž se dá obcházet. Kdyby se toto pravidlo zavedlo, tak by to šlo i hlídat, ale jak si již psal, bylo by to obtížnější.
superparba.eu/includes/player_signatures.php?user=30353





Házím makrely do schránek Makrelka


🇨🇿 🤝 🇺🇦
Simo
Ahojte , ako už spomínalo niekoľko hráčov , tiež som sa vrátil na SP z nostalgie , keďže som tu hrával xy rokov dozadu , každý kto tu hral pred pár rokmi si ma môže pamätať do dnes ako lekára .

Na servery je 22 jobov - 66 firiem , pri momentálnom stave hráčov , aj keby je len jedna firma od každého jobu , tak by sa nenaplnila , Keby áno , hráči by skúsili niečo iné , Zdvihlo by to hodnotu Firiem , kebyže je od každého jobu len jedna.
Nebol by problém udrzať firmu aktívnu. Hráči by možno začali viac spolupracovať aby mali najlepšiu Firmu a nie každý hrabať len pre seba.
Tým som chcel povedať , že možno by bolo raritnejšie mať u každého jobu len jednu Firmu.

Čo sa týka ostatných vecí , k tomu sa ja vyjadrovať je niekedy väčšia škoda ako úžitku
Nepametám si kedy naposledy sa dala poriadne kúpiť nemka ak nie v roku 2012/2013 keď Nemky prepadávali a boli bitky o ne. Každý striehol pri prepadávajúcej nemke aby si ju mohol kúpiť.

Reálne využitie herných peňazí momentálne ? skoro žiadne až na autá.
Momentálne rozbehnúť novú firmu bez známostí takmer nemožné... Dostať sa k nemovitosti takmer nemožné....

Viac vecí tu už bolo spomínaných , takže je to zbytočné písať znova.
NIGHTMARE
Ahojte , ako už spomínalo niekoľko hráčov , tiež som sa vrátil na SP z nostalgie , keďže som tu hrával xy rokov dozadu , každý kto tu hral pred pár rokmi si ma môže pamätať do dnes ako lekára .

Na servery je 22 jobov - 66 firiem , pri momentálnom stave hráčov , aj keby je len jedna firma od každého jobu , tak by sa nenaplnila , Keby áno , hráči by skúsili niečo iné , Zdvihlo by to hodnotu Firiem , kebyže je od každého jobu len jedna.
Nebol by problém udrzať firmu aktívnu. Hráči by možno začali viac spolupracovať aby mali najlepšiu Firmu a nie každý hrabať len pre seba.
Tým som chcel povedať , že možno by bolo raritnejšie mať u každého jobu len jednu Firmu.

Neviem čo by na to povedali dealery ale možno by to šlo.
Ale máte tu pravdu s tými nemovitosťami, premazať to celé a pekne od začiatku.
Ďalšia vec čo by bolo fajn je - Chceš mať dom ? Chceš platiť inkaso ? Nahraj 24h za mesiac a môžeš si kúpiť na mesiac. Potom by sa nemuselo riešiť to že niektoré domy majú celé roky tých istých majiteľov, napríklad Rosta (všetká česť) drží barak v VW už niekoľko rokov a popritom na sp hral aktívne tak 2016. Domy budú v obehu keď prepadnú týmto držačom a hráči budú mať motiváciu zarábať peniaze aby si kúpili vec ktorá bola niekoľko rokov nedostupná.
img.tpx.cz/uploads/hazz.png
asthenic
https://superparba.eu/forum/viewthrea...d_id=94136

do tej hry uz viac hracov nikto nepritiahne , nejake polemizovanie o tom je zbytocne
destiny-
Divoké inkaso
img.tpx.cz/uploads/nosferatuneaktivny.png


Viem, že Nosferatu pre SP spravil nespočet veľa, ale vysvetlite mi, ako neaktívny hráč, ktorý už nebol na sp 115 dní ( /lastseen Nosferatu ), využije dom? Zbytočnosť proste, drží sa vila ktorá môže kolovať medzi hráčmi. Samozrejme že sa tu nájde aj viac, ale túto poznám už nejaký ten piatok.
NIGHTMARE
Divoké inkaso
img.tpx.cz/uploads/nosferatuneaktivny.png


Viem, že Nosferatu pre SP spravil nespočet veľa, ale vysvetlite mi, ako neaktívny hráč, ktorý už nebol na sp 115 dní ( /lastseen Nosferatu ), využije dom? Zbytočnosť proste, drží sa vila ktorá môže kolovať medzi hráčmi. Samozrejme že sa tu nájde aj viac, ale túto poznám už nejaký ten piatok.

s týmto nemôžem súhlasiť pretože sú to proste legendy ktoré si to zaslúžili, tak isto aj Fifa má dom na golfe v LV mám taký pocit. Kľudne im to nechať ale hráči ako Janci, Rosta atd je jedine riešenie, buď spraviť reformu s domami alebo keď chcú platiť inkaso tak musia hrať
img.tpx.cz/uploads/hazz.png
destiny-
Divoké inkaso
img.tpx.cz/uploads/nosferatuneaktivny.png


Viem, že Nosferatu pre SP spravil nespočet veľa, ale vysvetlite mi, ako neaktívny hráč, ktorý už nebol na sp 115 dní ( /lastseen Nosferatu ), využije dom? Zbytočnosť proste, drží sa vila ktorá môže kolovať medzi hráčmi. Samozrejme že sa tu nájde aj viac, ale túto poznám už nejaký ten piatok.

s týmto nemôžem súhlasiť pretože sú to proste legendy ktoré si to zaslúžili, tak isto aj Fifa má dom na golfe v LV mám taký pocit. Kľudne im to nechať ale hráči ako Janci, Rosta atd je jedine riešenie, buď spraviť reformu s domami alebo keď chcú platiť inkaso tak musia hrať


Ja nehovorím, že si ten obdiv nezaslúžia, ale prečo by to malo byť formou majetku. Určite by sa našiel spôsob, a dokonca i lepší, ako by si dal vedieť, že tu nejaký Nosferatu na serveru hral. Teraz ti tu z hlavy trepnem napr príkaz /legendy, tam by boli najvacšie legendy čo kedy hrali na sp a najviac toho spravili + text čo spravili pre sp. To je len taky nastrel co ma teraz napada, nemusi to byt tak spravene.
nurFer
Divoké inkaso
img.tpx.cz/uploads/nosferatuneaktivny.png


Viem, že Nosferatu pre SP spravil nespočet veľa, ale vysvetlite mi, ako neaktívny hráč, ktorý už nebol na sp 115 dní ( /lastseen Nosferatu ), využije dom? Zbytočnosť proste, drží sa vila ktorá môže kolovať medzi hráčmi. Samozrejme že sa tu nájde aj viac, ale túto poznám už nejaký ten piatok.

s týmto nemôžem súhlasiť pretože sú to proste legendy ktoré si to zaslúžili, tak isto aj Fifa má dom na golfe v LV mám taký pocit. Kľudne im to nechať ale hráči ako Janci, Rosta atd je jedine riešenie, buď spraviť reformu s domami alebo keď chcú platiť inkaso tak musia hrať


Ja nehovorím, že si ten obdiv nezaslúžia, ale prečo by to malo byť formou majetku. Určite by sa našiel spôsob, a dokonca i lepší, ako by si dal vedieť, že tu nejaký Nosferatu na serveru hral. Teraz ti tu z hlavy trepnem napr príkaz /legendy, tam by boli najvacšie legendy čo kedy hrali na sp a najviac toho spravili + text čo spravili pre sp. To je len taky nastrel co ma teraz napada, nemusi to byt tak spravene.


Ja by som si vedel predstaviť NPCčka ktoré by stáli napr na tom múriku na warpe, s ich nickami a skinmi aké používali.
RuliiKkO
Ahojte , ako už spomínalo niekoľko hráčov , tiež som sa vrátil na SP z nostalgie , keďže som tu hrával xy rokov dozadu , každý kto tu hral pred pár rokmi si ma môže pamätať do dnes ako lekára .

Na servery je 22 jobov - 66 firiem , pri momentálnom stave hráčov , aj keby je len jedna firma od každého jobu , tak by sa nenaplnila , Keby áno , hráči by skúsili niečo iné , Zdvihlo by to hodnotu Firiem , kebyže je od každého jobu len jedna.
Nebol by problém udrzať firmu aktívnu. Hráči by možno začali viac spolupracovať aby mali najlepšiu Firmu a nie každý hrabať len pre seba.
Tým som chcel povedať , že možno by bolo raritnejšie mať u každého jobu len jednu Firmu.

Čo sa týka ostatných vecí , k tomu sa ja vyjadrovať je niekedy väčšia škoda ako úžitku
Nepametám si kedy naposledy sa dala poriadne kúpiť nemka ak nie v roku 2012/2013 keď Nemky prepadávali a boli bitky o ne. Každý striehol pri prepadávajúcej nemke aby si ju mohol kúpiť.

Reálne využitie herných peňazí momentálne ? skoro žiadne až na autá.
Momentálne rozbehnúť novú firmu bez známostí takmer nemožné... Dostať sa k nemovitosti takmer nemožné....

Viac vecí tu už bolo spomínaných , takže je to zbytočné písať znova.


Tohle je krok k lepšímu, nevidím nikde důvod mít na každý job 3 firmy když tam leží firmy volné a prázdné už měsíce / roky. Buď dát na každý job 1 firmu nebo maximálně 2 ale 3 jsou zbytečné, vím že to číslo je kvůli tomu že kdysi byly firmy rozdělené na města ale to bejvávalo tehdy, když tu bylo 300 hráčů.
Si te metes conmigo, nos metemos nosotros contigo. Boss

Just enjoying life. Casual cs pleer, hockey enjoyer, f1 lover and also old man.
esdzi
Divoké inkaso
img.tpx.cz/uploads/nosferatuneaktivny.png


Viem, že Nosferatu pre SP spravil nespočet veľa, ale vysvetlite mi, ako neaktívny hráč, ktorý už nebol na sp 115 dní ( /lastseen Nosferatu ), využije dom? Zbytočnosť proste, drží sa vila ktorá môže kolovať medzi hráčmi. Samozrejme že sa tu nájde aj viac, ale túto poznám už nejaký ten piatok.

s týmto nemôžem súhlasiť pretože sú to proste legendy ktoré si to zaslúžili, tak isto aj Fifa má dom na golfe v LV mám taký pocit. Kľudne im to nechať ale hráči ako Janci, Rosta atd je jedine riešenie, buď spraviť reformu s domami alebo keď chcú platiť inkaso tak musia hrať


Ja nehovorím, že si ten obdiv nezaslúžia, ale prečo by to malo byť formou majetku. Určite by sa našiel spôsob, a dokonca i lepší, ako by si dal vedieť, že tu nejaký Nosferatu na serveru hral. Teraz ti tu z hlavy trepnem napr príkaz /legendy, tam by boli najvacšie legendy čo kedy hrali na sp a najviac toho spravili + text čo spravili pre sp. To je len taky nastrel co ma teraz napada, nemusi to byt tak spravene.


Ja by som si vedel predstaviť NPCčka ktoré by stáli napr na tom múriku na warpe, s ich nickami a skinmi aké používali.


Dobrý nápad , ale čo tak využiť chodník ktorý je v LS s hviezdami a každý taký hráč (legenda SP) by mal jednu hviezdu (myslím že ich tam je okolo 50 hviezd)
eS_
Ahojte , ako už spomínalo niekoľko hráčov , tiež som sa vrátil na SP z nostalgie , keďže som tu hrával xy rokov dozadu , každý kto tu hral pred pár rokmi si ma môže pamätať do dnes ako lekára .

Na servery je 22 jobov - 66 firiem , pri momentálnom stave hráčov , aj keby je len jedna firma od každého jobu , tak by sa nenaplnila , Keby áno , hráči by skúsili niečo iné , Zdvihlo by to hodnotu Firiem , kebyže je od každého jobu len jedna.
Nebol by problém udrzať firmu aktívnu. Hráči by možno začali viac spolupracovať aby mali najlepšiu Firmu a nie každý hrabať len pre seba.
Tým som chcel povedať , že možno by bolo raritnejšie mať u každého jobu len jednu Firmu.

Čo sa týka ostatných vecí , k tomu sa ja vyjadrovať je niekedy väčšia škoda ako úžitku
Nepametám si kedy naposledy sa dala poriadne kúpiť nemka ak nie v roku 2012/2013 keď Nemky prepadávali a boli bitky o ne. Každý striehol pri prepadávajúcej nemke aby si ju mohol kúpiť.

Reálne využitie herných peňazí momentálne ? skoro žiadne až na autá.
Momentálne rozbehnúť novú firmu bez známostí takmer nemožné... Dostať sa k nemovitosti takmer nemožné....

Viac vecí tu už bolo spomínaných , takže je to zbytočné písať znova.


Tohle je krok k lepšímu, nevidím nikde důvod mít na každý job 3 firmy když tam leží firmy volné a prázdné už měsíce / roky. Buď dát na každý job 1 firmu nebo maximálně 2 ale 3 jsou zbytečné, vím že to číslo je kvůli tomu že kdysi byly firmy rozdělené na města ale to bejvávalo tehdy, když tu bylo 300 hráčů.

Je to jak říkáš, nejlepší by bylo mít od každého jobu dve firmy. Ovšem u kamionaku nebo dealeru by byl problém když mají aktivní všechny 3 firmy to ted odstraňovat ale zase by melo smysl mít luxusni firmu a možná by se jich i víc založilo a tím pádem by dostal plnohodnotný využití leasing
destiny-
img.tpx.cz/uploads/ddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddd.png


Som rád ATomas, že konečne počúvaš hráčov ;) Ceníme si to.

Zrušiť kreditovú banku - Správně
Znovu obnoviť prepadovanie nemky a možnosť kúpi - Špatný
Zrusit terakov cim viac wl, tym vacsia odmena - Špatný
Zmenšiť trošku auta - Špatný

Ešte nejako poriešiť tieto 3 veci, a pár hlavných dovodov bude vyriesenych.
Prejdite na fórum:
Anketa
Jakou webovou sekci prohlížíš nejraději?
Pravidla
5 Hlasov
5%
Nábory
9 Hlasov
10%
Žádosti o pUB
13 Hlasov
14%
Server (př. Návrhy, Ztráty)
14 Hlasov
15%
Žádosti o UnBan/Stížnosti na administrátory
40 Hlasov
43%
PC Poradna
4 Hlasov
4%
Ostatní (př. Inzeraty, Videa, Vizitky..)
7 Hlasov
8%
Len prihlásení môžu hlasovať.
Kto je online
· Hostí online: 19